دوشنبه 8 آذر 1400
خانه » تغذیه » خام گیاهخواری و 2 روش صحیح آغاز اینکار

خام گیاهخواری و 2 روش صحیح آغاز اینکار

برخی از افراد فکر می‌ کنند خام گیاهخواری مثل جراحی قلب باز است! سخت، پیچیده و عجیب است! برای برخی دیگر نیز شبیه کابوس می‌ ماند و سوال‌ هایی که مدام از خودشان می‌ پرسند. دائم به این فکر می کنند که چه چیزی بخورند ، چطوری زنده می‌ مانند، مگر ممکن است فقط میوه خورد، اگر هوس کردند چه کنند و سوال‌ های بسیار دیگری که پرسیده می‌ شود. بیایید بدانید چگونه ممکن است خام گیاهخواری را آغاز کرد، بعد از آن هم می‌ شود به این سوال‌ ها پاسخ داد.

خام گیاهخواری

خام گیاهخواری

همراهان مجله ی پزشکی رایان درمان ؛ گیاهخواری و خام گیاهخواری یک شیوه و روش غذایی اند و روش های غذایی بر اساس روان و جسم هماهنگ می گردند. این نکته بسیار مهمی است که شما بفهمید چرا می خواهید شیوه خود را تغییر دهید، دلایلتان چیست و همین طور علت و معلول هایی که جستجو کرده اید کدامند.

همه داستان خرگوش و لاکپشت را می دانید، آتش های تند زود خاموش می گردند پس تا درون خود به این یقین نرسید که چرا چنین شیوه ای را انتخاب می کنید همواره با شک و تردید رفتار خواهید نمود . پس در آغاز خام گیاهخواری باید بدانید چرا می خواهید این پروسه را شروع کنید. آگاهی درونی شما از خودتان، نیازهایتان و آنچه به واسطه شرطی شدگی ها پذیرفتید و شرطی شدگی هایی که خودتان بنا کردید تا برای شما مشخص و شفاف گردد، باید بدانید که ممکن است بهترین غذا هم شما را بیمار سازد.

بگذارید مثالی بزنیم، مردمان ما تقریبا هر روز تازه ترین گوشت، بهترین برنج، بهترین روغن، ماهی تازه، مرغ کشتار روز، تخم مرغ های استاندارد برچسب خورده و تازه، شیر و لبنیات تازه و غیره را مصرف می کنند. وسواس کشنده مردم بر تاریخ انقضاء مواد خوراکی را با نیم ساعت ماندن در سوپر مارکت می توانید ملاحظه کنید و دفعات زیادی دیده اید یا خودتان انجام داده اید و به فروشنده گفته اید : ” دوست عزیزم تاریخ این ماده غذایی تمام شده است”.

نگاه می کنید می بینیم که ما مشغول مصرف بهترین مواد غذایی هستیم و دست پخت خانگی مان هم زبانزد بین المللی می باشد ، اما دقت کرده اید چرا اینقدر بیمار داریم؟ بیمارستان پر از بیمار است و گاهی تخت خالی پیدا نمی گردد. انگار بمب سرطان ترکیده و انواع و اقسام بیماری های خاص و غیر خاص روز به روز در حال گزارش شدن می باشد و  آنقدری بیماری داریم که چاقی را دیگر بیماری نمی دانیم!!!

بر طبق تحقیقات انجام شده در مجله ی پزشکی رایان درمان ؛ مردم استامینوفن و خانواده کدئین ها را مثل قرص های اسمارتیز مصرف می کنند، سر درد دیگر بیماری نیست کلا طبیعی شده و اینجا سوالی باید پرسید که چرا ما با این همه خوراک که نسبت به تازگی و کیفیتشان حساس می باشیم باز اینقدر بیمار داریم؟

پاسخ این سوال دو بخش عمده دارد اما بخشی که در این مقطع مهم است سلامت روانی مقدم بر کیفیت تغذیه می باشد. اینکه همه یک کاری را انجام می دهند دلیل بر درستی آن نمی باشد. مقدار بالای شرطی شدگی های مردمان آنقدر بالا هست که روان تنی به جز استرس، فشارهای روانی و عصبیت چیزی به بدن تزریق نمی کند.

خام گیاهخواری

بدن مسوم شده روانی چاره ای به جز پاس دادن به تغذیه ندارد و در بررسی تغذیه دریافتیم که هر ورودی باید خروجی خودش را داشته باشد در اینجا روانی تنی ما منتج به خروجی درستی نمی باشد، بنابر این بهترین غذاهای عرفی نیز تاثیری که بر تن ندارد هیچ، باعث افزایش مشکلات عدیده ای نیز می گردد.

هنگامی که شما در رابطه با ویتامین B12 می خوانید همه جا نوشته اند که باید از بیرون و غذای حیوانی تامین گردد و در هیچ کجا نوشته نشده که معده شما در صورت ایجاد اختلالت عصبی هورمونی، آنزیمی خاص را ترشح نخواهد کرد و در نبود آن آنزیم شما روزانه یک کیلو B12 هم بخورید باز حتی یک سر سوزنش هم به هیچ عنوان جذب نمی شود.

خام گیاهخواری

روش درست آغاز خام گیاهخواری

معمولا دو شیوه برای ورود به خام گیاهخواری پیش روی علاقمندان می باشد. در نظر بگیرید شما 40 سال دارید و پس از مطالعه دقیق و تحقیقات لازم تصمیم گرفته اید که خام گیاهخواری را آغاز کنید. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که از 6 ماهگی وعده های پخته خواری به غذا های شما اضافه شده است، شما در طی چهل سال هر روز حداقل سه وعده غذا خورده اید یعنی 43800 وعده غذایی که تقریبا هر هشت ساعت الی شش ساعت یک بار میل نموده اید. چهل و اندی هزار وعده غذایی که شامل انواع و اقسام خوردنی ها و نوشیدنی های پخته شده بود. پس سیستم گوارشی شما کاملا شرطی شده و انباشت بسیاری از مواد هنوز دفع نشده در آن وجود دارد (اکنون سراغ روال شرطی شدگی های مغزی نمی رویم). پس باید در اولین قدیم و آغاز خام گیاهخواری، پاکسازی گسترده ای انجام بدهید و در عین حال با چهل سال شرطی شدگی مغزی هم کنار آمده و فشارهای آن را تحمل کنید.

روش اول ( بیست هشتاد ): در این روش که به شکل تعادلی انجام می گردد غذای فرد کاملا از پخته خواری که شامل انواع محصولات حیوانی می باشد به گیاهی تغییر کرده و هیچ نوع محصول حیوانی بجز عسل در برنامه غذایی فرد گنجانده نمی شود.

گیاهان مصرفی بخارپز می گردند و یا کمی تف داده می شود، اما حداقل 80 درصد تغذیه متقاضی خام گیاهخواری را میوه ها و سبزی های تازه خام تشکیل می دهند. روش بیست هشتاد که شامل بیست درصد گیاهخواری و هشتاد درصد خام گیاهخواری می باشد آغاز می گردد و در طول 2 الی 4 هفته از میزان بیست درصد به مرور کاهش می یابد تا فرد به صد در صد خام گیاهخواری برسد.

خام گیاهخواری

روش دوم : یک روش کاملا انتحاری می باشد، به این معنا که از زمانی که فهمیدید باید خام گیاهخواری کنید کلیه غذاهای پخته حیوانی و گیاهی را کنار گذاشته و از روز اول به شکل درست خام گیاه خواری را انجام دهید. این بدین معنی است که صد در صد غذای فرد از روز اول به شکل خام گیاهی برنامه ریزی می‌ گردد. در این روش شما باید شیوه تان را با پاکسازی معده و روده آغاز کرده و برای این پاکسازی اصطلاحا وارد روزه تک میوه می گردید.

روزه تک میوه که بهتر است میوه سیب باشد به این شکل است که شما بین 2 الی 3 روز روزانه حداقل ده سیب تازه درختی مصرف کرده و در این بین اگر احساس افت قند خون کردید سیب را پوره کرده با عسل و دارچین میل کنید. مهمترین دلیل این امر تخلیه کامل روده و معده، پاکسازی گوارشی و آماده ساختن بدن برای آغاز خام گیاه خواری می باشد . پیشنهاد می شود که اگر می توانید از روز اول خام گیاه خواری صد در صد را شروع نمایید.

 

منبع : http://rayandarman.com

 

 

همچنین ببینید

آشنایی با بهترین غذاها برای کاهش قند خون

قند خون مهم ترین نگرانی برای افرادی است که به دیابت نوه دوم مبتلا هستند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.