خانه » روانشناسی » فضای گیمنیت چه تاثیری بر روی روحیه فرزند شما می گذارد؟

فضای گیمنیت چه تاثیری بر روی روحیه فرزند شما می گذارد؟

یکی از محبوب ترین مکان های تفریحی برای نوجوانان و جوانان، گیمنت است. چند سالی می شود که گیمنت ها در ایران باب شده اند و در هر شهری 5 6 تا از آنها وجود دارد. اما چرا گیمنت اینقدر برای فرزندان شما جذاب است؟ جواب ساده است، در گیمنت هم بازی های کامپیوتری وجود دارد که دیگر بخش جدایی ناپذیر زندگی بچه ها شده اند و هم مکانی است که در آن هم سن و سالان فرزندان شما زیاد هستند. همین دو دلیل کفایت می کند که بچه ها به فضای گیمنیت کشیده شوند و بخواهند در آن وقت بگذارند. بسیاری از پدر و مادر ها از اینکه فرزندانشان به گیمنیت می روند ناراضی هستند و اعتقاد دارند که فضای گیمنیت بر روی روحیه آنها تاثیر منفی می گذارد. اما این عقیده تا چه اندازه می تواند واقعی باشد؟ با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا جواب خود را بگیرید.

فضای گیمنیت

فضای گیمنیت چگونه است؟

بیشتر خانواده ها با تصور از پیش ساخته شده در مورد گیمنت نظر می دهند و بدون اینکه خودشان یکبار از آنجا دیدن کرده باشند، خطر قرمزی بر روی این مکان می کشند. به طور کلی اینکه فضای یک گیمنت چگونه است، به مدیریت گیمنت ها بر می گردد. استفان کری، روانشناس دانشگاه یابوس سوئد می گوید: ” شما صرف این که یکبار در سفر بر روی پایتان قهوه ریخته است، نمی توانید استدلال کنید که همه قهوه ها بد هستند.” گیمنیت مکانی است که در آن عده ای جوان و نوجوان به دور یکدیگر جمع می شوند و در مورد بازی های کامپیوتری یا مسائل شخصی حرف می زنند. اگر قرار باشد فضای گیمنتی بد باشد، به دلیل اعضای آن گیمنت است. این بدان معنی است که اگر فرزند شما در جای دیگری همان افراد را ملاقات کند، باز هم در معرض تاثیرات منفی قرار می گیرد. گیمنیت مکانی است که در آن افراد مختلف از اقشار مختلف در کنار همدیگر قرار می گیرند و به تناوب فرهنگشان نیز بر روی یکدیگر تاثیر می گذارد. این دقیقا مانند جامعه است چرا که در جامعه نیز افراد مختلف از اقشار مختلف گرد هم آمده اند. با این استدلال نباید به فرزند خود اجازه بدهیم که وی وارد جامعه بشوند چرا که ممکن است دیگران بر روی او تاثیر بگذارند.

فضای گیمنیت

تاثیرات منفی گیمنیت

شاید مهم ترین دلیلی که باعث می شود والدین اجازه ندهند که فرزندشان به گیمنیت برود این باشد که در فضای همچین جاهایی الفاظ رکیک و فحش وجود دارد. کودکان در هر سنی برای خود قهرمان هایی دارند . در سن نوجوانی و اوایل جوانی این قهرمان ها افرادی هستند که در یک نوع از بازی های کامیپوتری معروف هستند. مناسفانه اینگونه افراد به صورت مکرر از الفاط رکیک استفاده می کنند و در نتیجه همین عاملی است که افراد کوچک تر برای الگو برداری از آنها نیز از این الفاظ رکیک استفاده می کنند. یکی دیگر از عواملی که باعث می شود تا بچه هایی که به گیمنت می روند از فحش استفاده کنند، تربیت اجتماعی می باشد. متاسفانه بزرگتر ها دوست ندارند بچه ها از فحش استفاده کنند و  این در صورتی است که خودشان همچین کاری می کنند. همین رفتار باعث می شود تا بچه ها فکر کنند که فحش یک ابزار برای افراد بزرگ سال است. به همین دلیل است که آن ها نیز فکر می کنند اگر از فحش و الفاط رکیک استفاده کنند، می توانند خود را از آنچه هستند بزرگتر نشان بدهند. اگر شما رفتار خود را اصلاح کنید و واقعا فرزندتان با این باور برسد که فحش دادن برای شما یک ضد ارزش محسوب می شود، آنها نیز هرگز دست به این کار نمی زنند. پس تاثیر پذیری از فضای گیمنت تا حد زیادی به تربیت فرزندان بستگی دارد.

منبع: rayandarman.com

همچنین ببینید

کارهایی که نباید قبل از خواب انجام داد را بشناسید

بر طبق گفته ارسطو تمام لذت های دنیا دارای هزینه می باشند و کسی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.