یکشنبه 14 آذر 1400
خانه » روانشناسی » کارهایی که نباید قبل از خواب انجام داد را بشناسید

کارهایی که نباید قبل از خواب انجام داد را بشناسید

بر طبق گفته ارسطو تمام لذت های دنیا دارای هزینه می باشند و کسی که ثروت بیشتری دارد از این لذت ها می تواند بیشتر بهره ببرد . تنها یک لذت است که برای فقیر و غنی فرق ندارد و برای همه یکسان است و از همه مهم تر رایگان می باشد . آن لذت خوابیدن است . برای اینکه از فواید این لذت بی بهره نمانید . باید با کارهایی که نباید از قبل خواب انجام داد ، آشنا شوید . کار هایی که با انجام دادنشان به کیفیت خواب خود صدمه می زنید . ما در این مقاله از مجله پزشکی رایان درمان قصد داریم تا شما را با کارهایی که نباید قبل از خواب انجام داد آشنا کنیم .

کارهایی که نباید قبل از خواب انجام داد

کارهایی که نباید قبل از خواب انجام داد

ورزش کردن

حتما با خود می گویید که ورزش کردن یکی از کار هایی است که می تواند به خوابیدن ما کمک کند ولی خوب باید به شما بگوییم که اشتباه می کنید . مطالب این چنینی را تنها سایت های روانشناسی درج می کنند بدون این که هیچ مدرک علمی پشت آن باشد . بر اساس تحقیقات اگر شما قصد دارید تا با استفاده از تکنیک خسته کردن خود به خواب فرو بروید ، باید این کار را حداقل 4 3 ساعت قبل از زمان خواب انجام دهید . یعنی شما نمی توانید ساعت 23 ورزش کنید و انتظار داشته باشیدد ساعت 23.30 به خواب فرو بروید .

گوش دادن به موسیقی

یکی دیگر از کارهایی که نباید قبل از خواب انجام داد گوش دادن به موسیقی می باشد . این مورد هم همیشه در سایت های روانشناسی به عنوان یکی از تکنیک ها برای داشتن خواب به شما توصیه می شود . اما واقیعت این است که گوش دادن به موسیقی شاید به آرام کردن ضربان قلب شما کمک به خوابیدن کند ، اما از وارد شدن شما به بخش سوم یا REM خواب جلوگیری می کند . و این بدان معنی است شما با اینکه خوابیده اید ولی صبح ها بعد از اینکه از خواب بیدار می شوید احساس کسالت و خستگی می کنید .

روشن کردن حالت شب در گوشی ها

آیا تا به حال از خود سوال کرده اید که چرا ما شب ها می خوابیم ؟ خوب جواب این سوال در نبودن خورشید می باشد . هورمون ملاتونین ، هورمونی است که به بدن کمک می کند تا به خواب فرو برود و این هورمون زمانی ترشح می شود که شما در تاریکی باشد . به همین دلیل است که ما روز ها نمی خوابیم . روشن کردن حالت شب در گوشی ها یا مانیتور ها باعث می شود تا این هورمون در بدن ما کمتر ترشح شود و در نتیجه ما نتوانیم به خواب فرو برویم .

کارهایی که نباید قبل از خواب انجام داد

آماده شدن برای خواب

فیلم هایی که در آن افراد قبل از خوابیدن مسواک می زنند ، پیژامه می پوشند و کتاب می خوانند را فراموش کنید چرا که در واقعیت اصلا این گونه نیست . برای درک بهتر این موضوع بگذارید یک موضوع را برای شما مطرح کنم . من الان به شما می گویم که به یک فیل صورتی فکر نکنید . کاری شما می کنید این است که دقیقا به این قضبه فکر می کنید . خوابیدن هم از همین موضوع پیروی می کنید وقتی شما می خواهید به خواب رفتن فکر کنید ، بر عکس نمی توانید این کار را انجام دهید . پس سعی کنید که پیژامه پوشیدن و مسواک زدن را چند ساعت قبل از خوابیدن انجام دهید.

چرت زدن در طول روز

حتما برایتان پیش امده است که ظهر خوابیده باشید و شب در خوابیدن به مشکل بر بخورد . درست همان طور که بدن می نمی تواند از حد بیشتری غذا بخورد ، نمی تواند از حد بیشتری به خواب فرو برود . پس سهمیه خواب خود را روز ها با چرت زدن خرج نکنید و آن را برای شب نگاه دارید .

منبع : http://rayandarman.com

همچنین ببینید

آشنایی با اصول زبان بدن در قرار های عاشقانه

اگر با اهمیت اصول زبان بدن در ارتباطات آشنا بودید ، دیگر اصلا از زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.