یکشنبه 14 آذر 1400
خانه » موفقیت » راه هایی برای مبارزه با ترس از شکست

راه هایی برای مبارزه با ترس از شکست

یکی از مهم ترین دلایلی که افراد نمی توانند به موفقیت دست پیدا کنند و رویا های خود را دنبال کنند ، ترس از شکست می باشد . خیلی وقت ها به خاطر این که شاید ما در کاری موفق نشویم ، اصلا وارد آن حرفه نمی شویم . شاید ما استعداد لازم برای کاری را داشته باشیم ، به اندازه کافی تمرین و تجربه را در کارنامه خود داشته باشیم ولی ترس از شکست خوردن باعث شود تا ما درجا بزنیم . برای اینکه به موفیت برسید باید از شکست ترسی نداشته باشید . گنج هایی که در جست جوی آنها هستید ، در غار هایی وجود دارند که می ترسید وارد آنها شوید . در این مقاله از مجله پزشکی رایان درمان به معرفی چند راه برای مقابله با ترس از شکست می پردازیم .

ترس از شکست

ترس از شکست

تعریف شکست را عوض کنید

اگر ما به شکست به عنوان یک ننگ و نابودی نگاه کنیم ، طبیعی است که از آن بترسیم و همیشه از دستش فرار کنیم . اما واقعیت این است که هر شکستی می تواند به ما درس های بزرگی بدهد . درس هایی که شاید هیچگاه در هیچ جای دیگر نتوانیم از آنها بهره ببریم . پس در اولین قدم باید تعریف شکست را دوباره بررسی کنیم . شکست یک فرصت است ، یک راه کار برای اینکه در مراحل دیگر موفق شویم . افرادی که تاکنون شکست نخورده اند ، کسانی هستند که هیچ گاه مبارزه نکرده اند .

ترس خود را شناسایی کنید

در علم روان شناسی برای اینکه فوبیا شما را درمان کنند ، ابتدا سعی می کنند که شما با ترس خود رو به رو شوید و آن را بشناسید . در کتاب هنر جنگ ، یک جمله خیلی معروف وجود دارد که می گوید اولین قدم در پیروزی شناختن دشمن می باشد ( Know your Enemy ) . اگر می خوهید با ترس از شکست مقابله کنید ، ابتدا کشف کنید که دقیقا از چه چیز شکست خوردن می ترسید .

ترس از شکست

اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

یکی از دلایلی که شما از شکست ترس دارید ، این است که به خود اعتماد ندارید . عدم داشتن اعتماد به نفس یکی از دلایلی است که شما را از به موفقیت رسیدن باز می دارد . اگر شما به خود اعتماد داشته باشید ، دیگر به هیچ چیز توجه نمی کنید و از پس هر چیزی بر می آید . اگر شما اعتماد به نفس خود را افزایش دهید ، راحت در مقابل هر چیزی قرار می گیرد و با آن مبارزه می کنید بدون اینکه هیچ ترسی از آن داشته باشید . چرا که شما به خود ایمان دارید و بدانید که هیچ چیز قوی تر از ایمان به خود نمی باشد .

چالش های دیگر را تجربه کنید

تیم های فوتبال قبل از اینکه وارد یک تورنومنت رسمی بشوند و با بقیه تیم ها مقابله کنند ، برای خود بازی های تداراکاتی برگزار می کنند . این کار به آنها کمک می کند که ضعف ها خود را بشناسند و همچنین بازیکنان با شرایط بازی آشنا شوند . شما هم باید برای خود بازی های تداراکاتی تشکیل دهید . فرض کنید که شما می خواهید برای خود یک مغازه فروش لوازم آرایشی باز کنید ولی از شکست ترس دارید ، برای این کار می توانید ابتدا یک بسته اسپری بخرید و سعی کنید آن را به بقیه مغازه ها بفروشید . این گونه ترس از شکست در شما از بین می رود .

ترس از شکست

هیچ کس بدون شکست نیست

این را همیشه باید به خود بگویید و آویزه گوش خود کنید . امکان ندارد شما فرد موفقی را ببینید که یکباره و بدون شکست خوردن به آن موقعیت رسیده باشد . جی کی رولینگ نویسنده معروف هری پاتر پیش 25 ناشر رفت و همه آنها داستانش را بیش از اندازه تخیلی نامیدند و آن را چاپ نکردند ولی در نهایت او موفق شد داستانش را چاپ کند . حتی موفق ترین افراد دنیا هم شکست خورده اند پس اینکه توقع داشته بشیم بدون شکست به موفقیت برسیم ، توقعی بیجا است .

منبع : rayandarman.com

همچنین ببینید

آشنایی با کار هایی که زنان موفق انجام نمی دهند

همواره در جوامع انسانی نگاهی ترهم برانگیز به زن ها داشته اند . نگاهی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.