دوشنبه 24 دی 1397
خانه » تناسب اندام » معرفی شغل هایی که باعث چاقی می شوند

معرفی شغل هایی که باعث چاقی می شوند

عوامل زیادی وجود دارند که می توانند باعث شوند شما اضافه وزن پیدا کنید . از پر خوری ، کم تحرکی و تغذیه چرب تا بیماری های کلیوی . یکی دیگر از دلایلی که ممکن است شما اضافه وزن پیدا کنید ، شغلی است که در آن فعالیت می کنید . شاید با خود فکر کنید که مهم ترین نکته در این شغل ها ، کم تحرکی می باشد ولی تحرک در رده دوم قرار می گیرد . مهم ترین نکته در اینکه یک شغل چاق کننده است یا نه ، میزان استرسی است که آن شغل ایجاد می کند . بر طبق تحقیقاتی که در سال 2016 در کانادا انجام شد ، چندین پیشه در لیست چاق کننده ترین شغل ها قرار گرفتند . در این مقاله از قسمت تناسب اندام به بررسی این شغل ها می پردازیم .

شغل

شغل های چاق کننده

 

مامورین پلیس

حتما با خود فکر می کنید که این شغل سرشار از هیجان ، جنب و جوش و تحرک است . شاید با خود بگویید که مامورین پلیس همیشه در حالی که در ماشین خود به صورت نامحسوس در حال مراقبت از جایی هستن یک همبرگر و نوشابه می خورند . این تصاویر تنها مربوط به فیلم هاست . مامورین پلیس معمولا استرس زیادی دارند و به دلیل همین استرس ، غذایی زیادی مصرف می کنند . همچنین شغل آنها انقدر ها هم تحرک ندارد .

دانشمند

دانشمندان

شاید با خود بگویید که دانشمندان همگی سر حال هستند و حسابی به فکر سلامتی خود می باشند . اما در واقعیت دانشمندان به دلیل علاقه و اشتیاقی که به علم دارند از تمام چیز های دیگر از جمله تغزیه مناسب غافل می شوند . در واقع برای آنها مهم نیست که یک خانوم از شکم شش تکه خوشش می آید . جالب است بدانید در ناسا قوانین سفت و سختی در مورد اضافه وزن وجود دارد و کارمندان هر روز باید ساعتی را به نرمش اختصاص بدهند .

طراح

طراحان و معماران

معمولا بازیگرانی که قرار است در فیلم نقش یک طراح و معمار را بازی کند ، ابتدا باید در مورد تیپ های این شغل اطلاعاتی جمع کند . یکی از این تیپ ها غذا خوردن پشت میز و در حالی که شما در حال کار کردن هستید ، می باشد . متاسفانه این یم واقعیت است . فعالان در این شغل معمولا بیشتر اوقات روز مشغول فکر کردن و الهام گرفتن از اتفاقات و منابع پیرامون خود هستند و بیشتر اوقات در عالم ناخوداگاه سیر می کنند . همین قضیه باعث می شود که زیاد با غذایی که می خورند فکر نکنند . همان طور که گفتیم این افراد معمولا غذا های ناسالم در پست میز کار می خورند .

مدرس

مدرسین

یکی از شغل هایی که اکثرا پشت میز و به صورت نشسته انجام می شود ، شغل شریف معلمی است . احتمالا به یاد می آورید تنها در زمانی که معلم می خواست چیزی را بر روی تخته بنویسد از جای خود بلند می شود . در واقع این کار نه تنها باعث می شود که این افراد کم کم چاق شوند ، بلکه روند کلاس را نیز خسته کننده می کنند . امروزه یکی از اصول تدریس ، استفاده از زبان بدن و تمام فضای کلاس می باشد . مدرسین باید از میز خود بلند شوند و آنچه را که می خواهند درس بدهند به صورت ایستاده بگویند .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

همچنین ببینید

معرفی چند روش صبحگاهی برای کاهش وزن

خیلی از مردم بعد از شندیدن اسم واژه اضافه وزن به یاد رژیم های سخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.