یکشنبه 28 بهمن 1397
خانه » پوست، مو و زیبایی » آرایش مونوکروم و استفاده از آن با 3 رنگ

آرایش مونوکروم و استفاده از آن با 3 رنگ

آرایش مونوکروم نوعی از آرایش تخصصی است که برای صحبت کردن در مورد آن در ابتدا باید این اصطلاح را با دقت موشکافی نموده و چگونگی پیاده سازی صحیح و اصولی آرایش مونوکروم را در صورت خانم‌ها تشریح کنیم. در ادامه قصد داریم شما را با این مقوله جالب در دنیای آرایش و زیبایی آشنا کرده و به بررسی این مدل آرایش در نواحی مختلف چهره بپردازیم.آرایش مونوکروم و استفاده از آن با 3 رنگ

آرایش مونوکروم

پیش از صحبت درباره آرایش مونوکروم باید در مورد معنای عبارت مونوکروم بدانیم. مونو در لغت به معنای “یک” و کروماتیک یعنی “رنگی” است ، بنابراین از قرار دادن این دو کلمه در کنار یکدیگر یک عبارت جالب با عنوان “تک رنگ” به دست می آید. به همین علت به سادگی می توان دریافت که منظور از آرایش مونوکروم یعنی آرایشی که با استفاده از تنها یک رنگ در تمامی نواحی چهره انجام می گردد، اما ممکن است برای افرادی که به تازگی با این اصطلاح آشنا شده اند، درک و تصور این نوع از آرایش تا حدودی سخت باشد و یا حتی بسیاری از افراد این نوع از میکاپ را زننده و نازیبا تلقی نمایند. پس از توضیحاتی جامع و کامل پیرامون این نوع از میکاپ در می یابید که با یکی از سخت ترین و در عین حال تخصصی ترین نوع آرایش صورت روبرو هستید که برای انجام آن باید درک و همچنین دیدگاهی عمیق در موضوع زیبایی شناسی داشته باشید.

آرایش مونوکروم و استفاده از آن با 3 رنگ

نکات مهم در آرایش مونوکروم

در آرایش مونوکروم انتخاب یک رنگ اصلی به عنوان رنگ پایه برای آرایش است، این رنگ باید در درجه اول متناسب با رنگ مو، رنگ چشم و رنگ پوست شخص انتخاب شود و در درجات تکمیلی نیز می توان رنگ لاک ناخن و یا رنگ لباس را در موضوع آراستگی استایل با این رنگ پایه، هماهنگ کرد.

در آرایش مونوکروم این است که ما تا 5 مانور رنگی می توانیم نسبت به انواع ترکیبات هماهنگ و شدت درجه رنگی از رنگ اصلی اقدام کنیم. مثلا تیرگی یا روشنی یک رنگ پایه در آرایش مونوکروم بدون مانع است و حتی می توان از ترکیباتی مشابه با رنگ اصلی استفاده کرد. در این نوع آرایش استفاده از رنگ های سفید، مشکی و خاکستری مجاز است و گاه می توان با اضافه نمودن این رنگ ها به زیبایی بصری آرایش صورت افزود.

برای روشن شدن بیشتر موضوع به طور مثال رنگ اصلی خود را قرمز انتخاب می کنیم. ما می توانیم از رنگ قرمز اناری برای رژلب، قرمز لایت و محو برای رنگ سایه چشم، قرمز قهوه ای برای رژگونه و رنگ قرمز تیره برای اصلاح فرم لب استفاده کنیم. در ادامه به عنوان مثال هایی متنوع، چند مورد از ترکیبات زیبای رنگی برای آرایش مونوکروم را شرح می دهیم.

آرایش مونوکروم و استفاده از آن با 3 رنگ

آرایش مونوکروم نارنجی

در این نوع آرایش، رنگ نارنجی تیره مات برای رژلب انتخاب می شود و از نارنجی لایت به عنوان سایه چشم استفاده می گردد، سپس از مداد لب قهوه ای نارنجی برای اصلاح فرم لب و همچنین نارنجی هلویی برای رژگونه استفاده می کنیم.

آرایش مونوکروم صورتی

همراهان مجله ی پزشکی رایان درمان ؛ بهترین انتخاب برای آرایش تک رنگ صورتی، رنگ سرخابی مات برای رنگ رژلب و صورتی ملایم و چرک برای سایه چشم است و همین طور رژگونه صورتی محو و مداد لب کالباسی تیره به عنوان رنگ های تکمیل کننده آرایش مونوکروم مورد استفاده قرار می گیرد.

آرایش مونوکروم مشکی

ممکن است که این آرایش تا حد زیادی عجیب به نظر برسد و بسیاری از متخصصین، رنگ مشکی را مثالی آکروماتیک (بی رنگ) در دنیای رنگ ها به حساب آورند اما رنگ هایی مانند مشکی، سفید و یا خاکستری می توانند بهترین مثال ها در چگونگی ست کردن مونوکروماتیک لباس و استایل به حساب بیایند.

آرایش مونوکروم و استفاده از آن با 3 رنگ

بنابر این دلیل استفاده از این رنگ ها در دنیای آرایش این است که رنگ سایه چشم مشکی تک رنگ می تواند به تنهایی یک آرایش کامل محسوب شود، نکته مهم در آرایش مونوکروم مشکی، استفاده از تکنیک زیرسازی به روشی دقیق و اصولی می باشد که تا حد زیادی فرم اصلی چهره را اصلاح نماید. سپس ناحیه گونه ها را بدون دستکاری رها کنید و در ناحیه لب ها از اندکی مداد لب مشکی استفاده کنید. سپس به طور کامل رنگ مشکی را در این ناحیه فید ساخته  و تنها به ایجاد هاله ای تیره که بسیار شبیه قهوه ای سوخته می باشد بسنده کنید. این آرایش یکی از زیباترین ها در دنیای آرایش فشن به حساب می آید.

 

منبع : http://rayandarman.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

همچنین ببینید

کوچک کردن سینه با ماساژ

کوچک کردن سینه با ماساژ و 3 روش حیرت‌انگیز

بسیاری از بانوان به دلیل داشتن سینه های بزرگ در رنج و عذاب هستند. کوچک کردن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.