یکشنبه 2 آبان 1400
خانه » پوست، مو و زیبایی » جراحی بر روی بینی گوشتی و انتظارات بیماران

جراحی بر روی بینی گوشتی و انتظارات بیماران

احتمالا شما نیز شنیده اید که جراحی های بینی گوشتی خوب از آب درنمی آید ولی اگر بینی تان استخوانی باشد، نتایج جراحی ایده آل تر است. می گویند اگر بینی گوشتی دارید، پس از جراحی دوباره گوشت اضافی می آورد و یا آن شکل دلخواه را به دست نخواهید آورد . اینها برخی از شنیده هایی است که افرادی را که بینی گوشتی دارند و از شکل بینی شان راضی نیستند، از تیغ جراحی هراسان نموده است . لذا در ادامه درباره ی جراحی بر روی بینی گوشتی ، انتظارات و هزینه ی این نوع از عمل های جراحی زیبایی صحبت خواهیم کرد .

جراحی بر روی بینی گوشتی و انتظارات بیماران

بینی گوشتی و جراحی زیبایی

ساختمان بینی از پوست و گوشت و غضروف و استخوان ساخته شده است. شکل بینی و تناسب اجزای آن در افراد گوناگون با هم متفاوت می باشد. اکثر مواقع در تشخیص این موارد اشتباه می شود و بینی های معمولی به اشتباه گوشتی قلمداد می گردند که موجب نگرانی بیماران می شود. گاهی اوقات مشکلات بینی به علت ناهنجاری های غضروفی استخوانی می باشد که آسان تر قابل اصلاح است ، اما درباره بینی های گوشتی نیز در صورت تجربه کافی جراح نتایج ایده آلی به دست می آید.

امکان عمل جراحی بر روی بینی گوشتی

جهت جراحی بینی بهترین افراد کسانی هستند که نقایص مشخصی در بینی خود داشته باشند و از پیش از انجام جراحی با جراح همکاری لازم را داشته باشند. این افراد باید پیش از عمل جراحی با پزشک خود صحبت کرده و درباره ی نتایج عمل جراحی به طور کامل توجیه گردند، مراحل انجام عمل جراحی به طور کامل برای آن ها توضیح داده شود تا مشکلی در این مورد نداشته باشند.

انتظارات از نتیجه جراحی بر روی بینی گوشتی

هدف از هر عمل جراحی زیبایی، بهبود بخشیدن به وضع ظاهری می باشد ( نه رسیدن به زیبایی مطلق و بسیار کامل ). از سویی دیگر، نوع پوست افراد گوناگون با یکدیگر متفاوت می باشد و ممکن است فردی به دلیل نوع پوست صورتش و یا دلایل دیگری، مورد مناسبی برای جراحی بینی اش نباشد. اشکالات گوناگون بینی نظیر پهن بودن بینی، بزرگ بودن سوراخ های بینی، جعبه ای شکل بودن نوک بینی، افتادگی نوک بینی و غیره طی عمل جراحی بینی افرادی که بینی گوشتی دارند، اصلاح می گردد.

بهترین سن برای جراحی بر روی بینی گوشتی

معمولا سن مناسب برای عمل جراحی بینی 18 سالگی است ، اما در صورت کامل بودن رشد جسمی در سنین پایین تر مانند 15 سالگی نیز امکان پذیر خواهد بود و حتی مواردی که به علت تغییر شکل یا انحراف شدید تیغه بینی انسداد کامل ایجاد شده باشد، در سنین پایین تر نیز جراحی محدود با دقت در آسیب نرساندن به مراکز رشد غضروف و استخوان قابل انجام می باشد.

جراحی بر روی بینی گوشتی و انتظارات بیماران

بیشتر بدانید : کوچک کردن بینی بدون جراحی و هزینه های سنگین جراحی زیبایی

بررسی نتایج جراحی بر روی بینی گوشتی با لیزر

همراهان مجله ی پزشکی رایان درمان ؛ استفاده از لیزر در اعمال جراحی سر و گردن به موارد خاصی نظیر  ضایعات پوستی، عیوب انکساری چشم و ضایعات حنجره معدود می باشد ، اما اعمال جراحی زیبایی با لیزر بیشتر جنبه تبلیغی و عوام فریبی دارد و در دستان جراح مجرب ضرورتی ندارد.

هر عمل جراحی و تغییر شکل بینی و صورت قادر به ایجاد اثر هیجانی شدیدی می باشد و مخصوصا در صورت مبهم بودن خواسته بیمار و برآورده نشدن خواسته اصلی، مشکلات روحی شدیدی ایجاد می گردد. این چهره شخص است که حالت و تعلق فامیلی و نژادی را به تصویر می کشد و تا حدودی معرف شخصیت فرد می باشد.

گاهی کسی بینی گوشتی دارد و در طراحی کامپیوتری بینی قلمی برایش تصویر می گردد ، در نهایت پس از عمل بینی اش به آن شکل درنمی آید. در مورد اعتماد به طراحی های کامپیوتری باید عنوان نمود که این امر متاسفانه از مواردی است که دامن گیر افراد و همکاران جوان می گردد ، به دلیل این که برای جذب بیمار با ایجاد ذهنیات و تصورات غیرواقعی سطح انتظار بیمار را بالا می برند. چنین کاری حتی در صورت موفقیت آمیز بودن عمل، نارضایتی بعدی بیمار را در پی دارد.

بهترین طراحی عمل در موقع انجام عمل جراحی می باشد که ضمن حفظ عمل طبیعی بینی شکل بینی هماهنگ با سایر اعضای چهره باشد و پیش از آن به بیمار این مورد توضیح داده شده باشد. طراحی کامپیوتری هیچ تاثیری در شیوه و نتایج طراحی زیبایی بینی ندارد و تنها جنبه تبلیغاتی دارد.

جراحی بر روی بینی گوشتی و انتظارات بیماران

هزینه جراحی بر روی بینی گوشتی

هزینه عمل جراحی ثابت نمی باشد و به چند فاکتور بستگی دارد که مهم ترین آن، خواسته و توان بیمار است. اصولا در ذهن جراح منصف هزینه در اولویت نیست و نتایج و کیفیت کار و همین طور رضایت بیمار مهم تر می باشد. بنابر این هزینه با توجه به بیمارستان محل عمل و وضعیت بیمار تنظیم می گردد. اما اصولا اعتقاد بر این است که هیچ بیماری نباید به دلیل محدودیت اقتصادی از خدمات پزشکی محروم گردد.

 

منبع : rayandarman.com

همچنین ببینید

کوچک کردن سینه با ماساژ

کوچک کردن سینه با ماساژ و 3 روش حیرت‌انگیز

بسیاری از بانوان به دلیل داشتن سینه های بزرگ در رنج و عذاب هستند. کوچک کردن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.