یکشنبه 2 آبان 1400
خانه » موفقیت » مهم ترین دروغ هایی که مانع خوشبختی می شود

مهم ترین دروغ هایی که مانع خوشبختی می شود

افکار ما همیشه بر روی رویکرد ما نقش دارند و این به خود ما بستگی دارد که از این موضوع چگونه استفاده کنیم. شما می توانید مدام به افکار مثبت فکر کنید و در نتیجه رفتارتان را در این زمینه رشد بدهید یا اینکه با اندیشن به افکار منفی و نامید شدن، دست از تلاش بکشید. متاسفانه ما همیشه برای توجیح کردن شکست هایمان دوروغ می گوییم. گاهی وقت ها آنقدر این دروغ ها را جدی می گیریم که فراموش می کنیم آنها واقعی نیستند. این دروغ ها مانع خوشبختی می شوند و نمی گذارند شما به آنچه لیاقتش را دارید برسید.

مانع خوشبختی

او عوض می شود

همه ما در زندگی خود بارها این دروغ را گفته ایم. گاهی در یک رابطه، و گاهی در ارتباطات خانوادگی. اما واقعیت این است که همچین چیزی قرار نیست اتفاق بیفتد یا حداقل شما نمی توانید باعثش شوید. سوزان بویل در یکی از مقالاتش می نویسد: “پدر من معتاد الکل بود و به همین دلیل او را به جلسات ترک الکل می بردیم. شرکت در این جلسه ها برای اعضای خانواده معتادین نیز بلا مانع بود. روزی مدیر این جلسه ها به من گفت: می دانم چقدر عاشق پدرت هستی ولی این را بدان هیچکس را نمی توان به زور تغییر داد مگر خودش بخواهد. و واقعا هم همین طور شد.” بهترین کار این است هرکس را همان گونه که هست دوست داشته باشید تا کمتر آسیب ببینید.

من یک روز فلان کار را می کنم

یکی دیگر از رایج ترین دروغ هایی که ما به خودمان می گویم، یه روز است. استیون چارلی می گوید: هر گاه از کلمه یک روز استفاده کردید، بدانید هرگز به هدفتان نمی رسید. روزی می رسید که به خودتان می آیید و می بینید که به هیچ چیز نرسیده اید و نیمی از عمرتان گذشته است. حتما شما هم موافق هستید که زمان بعد از 25 سالگی با سرعت بیشتری می گذرد! اگر شما هم آرزو و هدفی دارید آن را به فردا موکول نکنید و از همین حالا برای رسیدن به آن تلاش و برنامه ریزی کنید.

اگر فلان چیز را داشتم همه چیز فرق می کرد

اگر شما در حال حاضر از داشته های خود راضی نیستید و احساس رضایت نمی کنید، مطئمن باشید که با به دست آوردن چیز هایی که آرزو دارید هم به این خوشحالی دست نخواهید رسید. شاید شما فکر کنید داشتن پول بیشتر، هیکل بهتر یا چهره زیباتر به شما کمک می کرد ولی مطمئن باشید اگر آن چیز ها را هم می داشتید احساس رضایت نمی کردید چرا که شما اصلا راضی بودن را یاد نگرفته اید. دفت کنید همین چیز هایی که الان دارید روزی آرزوی شما بود. اگر می خواهید از زندگی لذت ببرید، قدر داشته های خود را بدانید.

مانع خوشبختی

من توانایی انجام این کار را ندارم

یکی از بزرگترین دروغ هایی که مانع خوشبختی و رسیدن به موفقیت ها می باشد این است که به خود ایمان نداشته باشید. بدانید اینکه احساس کنید لیاقت شما از زندگی بیشتر است با اینکه مطمئن باشید لیاقت شما از زندگی بیشتر است کاملا متفاوت است. خیلی وقت ها شما در موقعیتی عالی قرار می گیرید که به دلیل عدم داشتن اعتماد به نفس و خود ایمانی آن را از دست خواهید داد.

من چاره دیگری ندارم

این را بدانید که شما درخت نیستید و همیشه می توانید اگر از شرایط خود ناراضی هستید حرکت کرده و به جای جدید بروید. این موضوع یکی از مهم ترین عواملی است که مانع خوشبختی می شود. خیلی وقت ها ما فکر می کنیم چاره دیگری نیست و به همین دلیل دست از تلاش کردن می کشیم. اما در واقع ما این دروغ که چاره دیگر نداریم را می گوییم تا فقط خوذ را راحت کنیم و بهانه داشته باشیم.

منبع: rayandarman.com

همچنین ببینید

آشنایی با کار هایی که زنان موفق انجام نمی دهند

همواره در جوامع انسانی نگاهی ترهم برانگیز به زن ها داشته اند . نگاهی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.