دوشنبه 3 آبان 1400
خانه » پوست، مو و زیبایی » 9 مرحله اصلی هایلایتینگ و کانتورینگ صورت

9 مرحله اصلی هایلایتینگ و کانتورینگ صورت

در  هایلایتینگ و کانتورینگ صورت ، هدف اصلی نزدیک کردن فرم صورت به فرم ایده آل می باشد. فرم ایده آل صورت مدل بیضی است که با این تکنیک هر مدل صورتی به این مدل نزدیک می گردد. اگر این تکنیک صحیح و به درستی انجام گیرد چهره ای زیبا و شگفت انگیز به فرد می بخشد. در ادامه این مطلب با مراحل هایلاتینگ و کانتورینگ آشنا خواهید شد.

کانتورینگ صورت

 هایلایتینگ و کانتورینگ صورت

ایده آل ترین چهره از لحاظ زیبایی شناسی، شکل هندسی بیضی می باشد که محاسبات و مشخصات خاص خود را دارا است، در تمامی تکنیک های متعادل سازی چهره از تیرگی ها و روشنی ها به شکلی استفاده می گردد تا فرم نهایی چهره به شکل بیضی نزدیک تر گردد. یکی از این تکنیک ها هایلایتینگ و کانتورینگ صورت می باشد و در صورتی که به روش صحیح انجام گردد زیبایی حیرت انگیزی به چهره می بخشد. از طرفی این تکنیک شما را در استفاده بیشتر از اندازه لوازم آرایش رنگارنگ بی نیاز خواهد کرد.

 کانتورینگ صورت

 هایلایتینگ و کانتورینگ صورت برای مدلهای مختلف صورت

در هایلایتینگ و کانتورینگ شناخت انواع شکل های هندسی صورت از بیشترین اهمیت برخوردار می باشد. صورت هایی به شکل گرد، قلب، مربع و غیره وجود دارند که باید به دقت شناسایی شوند و به فرم بیضی نزدیک گردند. بعد از آن نوبت به شناخت انواع لب ها ، چانه ها ، گونه ها و چشم ها می رسد.

استفاده از لوازم آرایش مرغوب برای کانتورینگ صورت

انواع تکنیک های متعادل سازی چهره توسط فون های سنگین و چرب ایجاد می گردد و برای مدتی طولانی روی پوست شما باقی می ماند. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که از فون ها و پن استیک های مرغوب با بالاترین کیفیت استفاده نمایید تا پوست شما دچار هرگونه آسیب و التهاب نگردد.

تطابق رنگ پوست و فون زمینه در کانتورینگ صورت

تطابق رنگ پوست و فون زمینه، امری حیاتی در طبیعی بودن هایلایتینگ و کانتورینگ صورت می باشد ، به این دلیل که انتخاب درجه تیرگی و روشنی متناسب با فون زمینه انجام می گردد( با فرمول 2 درجه ثابت برای تمام رنگ های پوست ). بدین معنا که جهت ایجاد تیرگی ( کانتورینگ ) از فون 2 درجه تیره تر و برای ایجاد روشنی ( هایلایتینگ ) از فون 2 درجه روشن تر استفاده کنید. به این ترتیب می توانید اطمینان حاصل  کنید که نتیجه کار تا حد قابل قبولی طبیعی می گردد.

پدها و قلم های مخصوص کانتورینگ صورت

استفاده از پدها و قلم های مخصوص می تواند به سرعت عمل و دقت شما در متعادل سازی چهره کمک به سزایی نماید. استفاده از اسفنج لاتکس مرطوب (مثلثی) و قلم شماره 10 الی 14 آرایشی برای موارد مختلف در این رشته کاملا مناسب می باشد.

تاثیر فیت کردن در کانتورینگ صورت

درست و حرفه ای فید کردن خطوط تیره و روشن می تواند چنان تاثیر مهمی بر نتیجه کار شما بگذارد که می توان به یقین گفت حتی اگر از بهترین مواد آرایشی استفاده کنید اما در فید کردن ها بی دقت عمل کرده باشید صورت شما از حالت طبیعی خارج شده و کانتورینگ و هایلایتینگ شما مانند یک ماسک غیر طبیعی جلوه خواهد داد. پس فید کردن تمام خطوط و مرزها در هر ناحیه ای مخصوصا نواحی حساس و در معرض دید بالا، مانند بینی و گونه ها را با حساسیت بیشتری انجام بدهید تا کار شما بی نقص به نظر برسد و از هر نظر بدون مشکل باشد.

تثبیت کانتورینگ صورت

پودر فیکس مرغوب و بی رنگ را برای تثبیت کانتورینگ و هایلایتینگ خود هرگز فراموش نفرمایید. در بسیاری موارد استفاده از پودر فیکس رنگی و یا پنکیک به عنوان تثبیت کننده نتیجه کار شما را به کلی خراب می کند.

پودر فیکس بی رنگ به شکل پودر باز در فروشگاه های لوازم آرایش بعه فروش می رسد. از طرفی قدرت پوشانندگی و راحت پخش شدن آن بر کل صورت با یک براش بزرگ یا پد گرد می تواند تضمین کند که در حین پودر زدن هیج قسمتی از کانتورینگ و هایلایتینگ شما مخدوش نمی شود و نیاز به ترمیم نمی باشد. خوانندگان مجله رایان درمان دقت داشته باشید در هنگام استفاده از پودر از حرکت های سایشی و ضربه ای که موجب خش افتادن بر فون زمینه یا تیرگی ها و روشنی ها می گردد ، خودداری نمایید. حرکت نرم براش برای این منظور کاملا مناسب و کافی می باشد.

پرهیز از ایجادبزرگ نمایی در هایلاتینگ و کانتورینگ صورت

از ایجاد بزرگنمایی های باور نکردنی و غیر طبیعی خودداری نمایید. برای مثال در مورد گونه ها که از زیباترین برجستگی های طبیعی چهره می باشند در موارد بسیاری مشاهده شده که خانم ها به شکل خیره کننده ای با خطوط بسیار تیره در فرورفتگی گونه ها و روشنی بی دلیل در برجستگی آن سعی در ایجاد کنتراست باور نکردنی در چهره دارند. این تضاد رنگی شدید، پوست شما را خسته و چرب کرده و سن شما را نیز بیشتر نشان می دهد. تعادل و توازن در کانتورینگ و هایلایتینگ کلید اصلی کار می باشد و در نظر نگرفتن این نکته نتیجه کار را به شدت مصنوعی جلوه خواهد داد. پس در این مرحله از کار از استفاده مقادیر بیش از حد مواد بر پوست خودداری کرده و حتما”فرمول 2 درجه ثابت را تا انتهای کار رعایت نمایید.

برجسته سازی گونه ها با استفاده از کانتورینگ

همانطور که می دانید انواع گونه سازی ها در رشته میک آپ وجود دارد که هدف هر یک از آنها پررنگ کردن زیبایی و تعادل طبیعی چهره شما می باشد. اما گاهی به طور استثناء میک آپ آرتیست سعی می کند گونه ها را به شکل برجسته تر و با استخوان های برآمده تر نشان دهد که اگر این کار تخصصی انجام گیرد بسیار زیبا و چشمگیر خواهد بود و نیاز به تجربه و درک عمیقی از زیبایی شناسی چهره خواهد داشت. در غیر اینصورت اگر این نوع آرایش توسط یک مبتدی انجام گیرد صورت از حالت طبیعی خارج می شود و خطوط حاصله جلوه بد و غیر طبیعی پیدا می کند. پس همیشه سعی کنید تا حد امکان گونه سازی مخصوص به فرم چهره خود را یاد بگیرید و از مانور های بی جا در کانتورینگ و هایلایتینگ جهت گونه سازی برهیز نمایید. از ایجاد کشیدگی ها یا درشت نمایی های اشتباهی در چشم پرهیز کرده و تیزی چانه را نیز از حد نرمال پر رنگ تر نکنید.

کانتورینگ صورت

پرهیز از رنگی کردن چهره در کانتورینگ صورت

یک کانتورینگ و هایلایتینگ حرفه ای به خودی خود یک آرایش کامل به حساب می آید و نیازی به استفاده از مواد رنگارنگ آرایشی نخواهد بود. پس تا حد امکان بعد از متعادل سازی چهره به روش کانتورینگ و هایلایتینگ از رنگی کردن چهره خود بپرهیزید و فقط به یک ریمل سطحی برای مژه ها ، یک برق لب شفاف و شیشه ای برای لب ها بسنده نمایید. در این سبک آرایش شما نیاز به سایه های پررنگ یا رژلب های جیغ و تند ندارید و سایه روشن های ایجاد شده در چهره به تنهایی بار تمام رنگ های آرایشی را به دوش می کشند.

رعایت کردن تمامی مراحل هایلایتینگ و کانتورینگ صورت به شما کمک خواهد کرد تا حد امکان چهره ای آراسته و طبیعی بسازید و نیاز به دست کاری های اضافه نخواهید داشت. شما جزء محدود افرادی خواهید بود که در عین استفاده از لوازم آرایش صورت و تغییرات شگرف آن بر قیافه، طوری به نظر می آیید که گویی این چهره طبیعی شماست و زیبایی حاصل از آن شما را جوانتر و جذاب تر جلوه خواهد داد.

منبع : http://rayandarman.com

همچنین ببینید

کوچک کردن سینه با ماساژ

کوچک کردن سینه با ماساژ و 3 روش حیرت‌انگیز

بسیاری از بانوان به دلیل داشتن سینه های بزرگ در رنج و عذاب هستند. کوچک کردن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.