دوشنبه 3 آبان 1400
خانه » پوست، مو و زیبایی » 11 مرحله استفاده از رژگونه در آرایش صورت

11 مرحله استفاده از رژگونه در آرایش صورت

گونه‌ ها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند تا جایی که بسیاری از افراد حاضرند زیر تیغ جراحی بروند تا با هزینه‌های زیاد گونه‌های خود را برجسته کنند . اما از طرف دیگر به راحتی می‌توان با گریم و آرایش حالت گونه‌ها را تغییر داد و آنها را به شکل دلخواه درآورد. اما برخی از افرد فقط صورت خود را رنگ می کنند و قوائد استفاده ی صحیح از این وسیله ی آرایشی را ندارند. در ادامه این مطلب در رابطه با مراحل استفاده از رژگونه در آرایش صورت صحبت خواهیم کرد.

استفاده از رژگونه

استفاده از رژگونه

البته همین گریم صورت نیز چندان کار چندان ساده‌ای نمی باشد و بسیاری از خانم‌ ها هیچ نوع آشنایی خاصی با آن ندارند و فکر می‌‌ کنند رژ گونه زدن صرفا رنگی کردن گونه‌ ها می باشد، بدون اینکه هیچ جهت خاصی وجود داشته‌ باشد. در این مقاله متوجه خواهید که این کار به ظاهر ساده چه قدر ریزه‌ کاری دارد.

استفاده از رژگونه

مرحله اول : استفاده از رژگونه با یک کرم‌ پودر مات

قبل از هر کاری باید رنگ پوست صورت را یکنواخت کنید و برای این کار توصیه می‌کنیم سراغ کرم‌‌پودرهای مات و هم‌رنگ پوست تان بروید تا هم رژگونه مدت بیشتری روی پوست بماند و هم ظاهر طبیعی‌تری داشته‌ باشید.

مرحله دوم : شروع گریم کردن را با برنزه کننده

اگر می‌ خواهید حرفه‌ ای عمل کنید توصیه می‌کنیم از پودر برنزه‌ کننده استفاده نمایید. برای این کار به وسیله یک برس بزرگ و پف‌دار به شکل علامت 3 انگلیسی  گوشه‌ های‌ صورت خود را تیره نمایید ( به این معنا که باید در گوشه پیشانی، گوشه گونه‌ ها و فک از برنزه‌ کننده استفاده کنید ) و در آخر بر روی تیرگی‌ ها را کمی رژگونه بمالید، فقط میزان استفاده از رژ گونه کم باشد که رنگ‌ های روی صورت حالتی طبیعی داشته باشد.

مرحله سوم : توجه به نوع پوست پیش از استفاده از رژگونه

در انتخاب رژ گونه باید به نوع پوست خود نیز توجه نمایید، مثلا اگر پوست شما چرب است از رژگونه‌ های پودری روی پوست خود استفاده نماییدکه دوام بیشتری دارند؛ اگر پوست شما خشک است و یا به دلیل بالا رفتن سن چروک‌ هایی روی پوست‌ تان به وجود آمده‌ است، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ رژگونه‌ های کرمی بروید که براق‌ تر می باشند و جلای بیشتری به پوست شما خواهند داد، اما کسانی که پوست آن ها طبیعی است، می‌توانند با خیال راحت هر نوع رژگونه‌ ای که تمایل دارند، انتخاب نمایند.

مرحله چهارم : انتخاب دقیق وسایل کار قبل از استفاده از رژگونه

برای رژ گونه‌ های پودری از برس‌ های بزرگ استفاده کنید که به‌ تدریج سر آنها باریک می‌ گردد ، زیرا این نوع برس‌ ها رنگ را دقیقا همان گونه پخش خواهند کرد که شما مایل هستید. اما برای رژگونه‌های کرمی پیشنهاد می‌کنیم از نوک انگشت‌ خود و یا اسفنج سه‌ گوش استفاده نمایید.

مرحله پنجم : پیش از استفاده از رژگونه لبخند بزنید

شما باید کار را با سیب‌ های روی گونه آغاز کنید ( قسمتی از گونه‌ ها که هنگامیکه لبخند می‌ زنید بیشتر از همه برجسته می‌ گردد) ، بعد رنگ رژ گونه را به خط رویش موها پخش نمایید تا رنگ روی پوست طبیعی و یکنواخت گردد. جهت پخش رژ گونه روی استخوان گونه، از حرکت‌ های نیمه هلالی فرچه روی استخوان گونه استفاده نمایید.

خوانندگان مجله ی رایان درمان به یاد داشته باشید ؛ که شما نباید رژگونه را تا نزدیکی پره‌ های بینی پخش نمایید. حتما برای آرایش روز از مقدار بسیار کمی رژگونه استفاده نمایید ، به این دلیل که چربی روی پوست شما رنگ را به خود می گیرد و آن را شدید تر نشان خواهد داد.

استفاده از رژگونه

مرحله ششم :  تیره کردن را فراموش نکنید

شما می‌توانید با سایه‌ های روشن و تیره ایرادات صورت خود را بپوشانید تا ظاهر بهتری داشته باشید. استفاده از این سایه‌ های روشن و تیره کاملا بستگی به شکل صورت شما خواهد داشت. اگر صورت شما مربعی شکل است باید گوشه‌ های صورت را ملایم کنید، بنابراین برای گرد تر نشان دادن آن، رژگونه یا برنزه کننده را روی خطوط فک بمالید و یا در صورتیکه صورتی کشیده دارید برای کوتاه‌ تر نشان دادن آن باید قسمت شقیقه‌ ها کمی تیره‌ تر کنید. اگر هم صورتتان گرد و تپل است، می‌توانید برای لاغر نشان دادن صورت تنها روی استخوان گونه را کمی رژگونه بمالید.

مرحله هفتم : رنگ مناسب و استفاده از رژگونه

رنگ صورتی یا صورتی بسیار پررنگ برای پوست‌ های رنگ پریده بسیار مناسب می باشد، زیرا پوست را گرم‌ تر نشان می‌ دهند. رنگ رز یا رنگ‌‌ های نارنجی برای پوست‌ های گندمگون مناسب هستند، به این دلیل که به آن ها جلوه خاصی می‌ دهند و رنگ‌ های قرمز تیره یا جگری هم برای پوست‌ های سبزه بیشتر توصیه می‌ گردند ، به این علت که بهتر خود را روی پوست نشان داده و چهره‌ شما را بانمک‌‌ تر خواهند کرد.

مرحله هشتم : استفاده از رژگونه ای ماندگار

شما می‌ توانید با استفاده از یک پودر مات دوام و ماندگاری رژگونه را روی صورت‌تان بیشتر کنید و بدین ترتیب ظاهر صورت نیز طبیعی‌ تر گردد، کافی است سراسر صورت را با پودری بسیار سبک بپوشانید، با این کار رژگونه شما در تمام طول روز پاک نخواهد شد.

مرحله نهم :فوت کوزه گری برای استفاده از رژگونه در مهمانی ها

اگر به مهمانی خاصی دعوت شده اید می‌توانید با یک کار ساده چهره‌ خود را متفاوت با مواقع دیگر نشان دهید. کافی است با سایه کمی روشن‌ تر از رنگ رژ گونه و رنگ پوست خودتان بالای استخوان گونه را روشن نمایید ( باید از زیر چشم تا بالای استخوان گونه کمی روشن گردد ). این کار کمی نور را جذب خود خواهد کرد و موجب آن می گردد که در عکس‌ ها زیبا تر به نظر برسید.

استفاده از رژگونه

مرحله دهم : تمام کردن کار با رژلب کار

رژگونه و رژلب را نباید کاملا یک‌ رنگ انتخاب کنید ، اما باید رنگ‌ های آنها از خانواده‌ های یکسانی باشد تا چهره زیبا تر و شیک‌ تر شود.

مرحله یازدهم : استفاده از رژگونه بدون پر کردن برس

این نکته بسیار مهم است که هنگام استفاده از رژگونه برس را زیادی پر نکنید ، به این علت که در این صورت گونه خیلی پررنگ و رژگونه روی آن خط‌ دار نشان داده خواهد شد. جهت جلوگیری از این مورد پیش از کشیدن برس روی گونه اضافه آن را بگیرید. رژگونه را به سمت بالا گرفته و آن را به سمت بالا بکشید، (دقیقا در ابتدای استخوان گونه) و به خوبی آن را روی پوست پخش نمایید.

اگر به نظرتان رژگونه‌ را زیاد زده‌ اید می‌توانید روی آن مقداری پودر شفاف‌ کننده بمالید تا کمرنگ‌ تر گردد. زمانی که آرایش‌تمام شد و به طور کامل روی پوستتان خوابید، چک کنید که به اندازه کافی رژگونه استفاده گرده اید و در صورت نیاز ، مقدار آن را بیشتر کنید.

استفاده از رژگونه

مسائل مهم در استفاده از رژگونه

  • خط زیر گونه‌ ها را با پد و یا پنکیک ایجاد نمایید تا این مرز به وجود آمده گونه شما را بهتر و برجسته‌ تر ظاهر گراند.
  • به هیچ عنوان از رنگ‌های تند برای رژ گونه استفاده نکنید تا چهره ای ملیح‌ تر و زیبا تر داشته باشید.
  •  خط استخوان گونه کاملا با دست‌ از کنار گوش، قابل تشخیص می باشد.
  •  هر چقدر رژگونه براق‌ تر باشد گونه‌ ها بیشتر نمایان می‌ گردند.
  • می‌توانید برای بهتر شدن آرایش گونه‌ ها هنگام استفاده از رژ گونه زدن لبخند بزنید تا گونه‌ های‌ شما بخوبی مشخص گردند.
  •  نکته مهم آخر اینکه رنگ رژگونه و رژ بهتر است در یک طیف رنگی انتخاب گردد.

 

منبع : http://rayandarman.com

همچنین ببینید

کوچک کردن سینه با ماساژ

کوچک کردن سینه با ماساژ و 3 روش حیرت‌انگیز

بسیاری از بانوان به دلیل داشتن سینه های بزرگ در رنج و عذاب هستند. کوچک کردن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.