دوشنبه 24 دی 1397
خانه » تغذیه » خوردن میوه با پوست چه تاثیراتی دارد ؟

خوردن میوه با پوست چه تاثیراتی دارد ؟

یکی از مهم ترین خوراکی ها که به سلامت بدن کمک می کند میوه ها می باشند. میوه ها یکی از مهم ترین بخش های هرم غذایی می باشند. بر خلاف آمار های ارائه شده توسط بیشتر کشور ها، مصرف میوه ها و سبزیجات هیچوقت روند نزولی نداشته است و هرروزه کسانی که از این مواد استفاده می کنند بیشتر می شود. این آمار ها تنها به دلیل تشویق مردم برای استفاده از میوه ها و سبزیحات ارائه می شود. حتما شما هم در مورد اینکه خوردن میوه با پوست می تواند تاثیرش را بیشتر کند، شنیده اید. ما در این مقاله از مجله پزشکی رایان درمان قصد داریم تا در مورد تاثیرات خوردن میوه با پوست صحبت کنیم.

خوردن میوه با پوست

مواد مغذی در پوست میوه ها

قبل از اینکه در مورد تاثیرات پوست میوه ها بخواهیم حرف بزنیم اول باید بدانیم که دقیقا چه میزان مواد مغذی در پوست میوه ها وجود دارد. بر اساس آنچه متخصصین تغذیه اعلام کرده اند، تقریبا نیمی از خواص مفید میوه ها و صیفیجات در پوست انها نهفته است. به عنوان مثال خوردن یک سیب با پوست تاثیرش 3 برابر بیشتر از زمانی است که شما آن را پوست کنده مصرف می کنید. یک سیب با پوست 140 درصد ویتامین کا بیشتر، 150 درصد ویتامین ث بیشتر، 80 درصد ویتامین آ بیشتر و 20 درصد کلسیم بیشتر نسبت به یک سیب پوست کنده دارد. این موضوع در پوست صیفیجات نیز صدق می کند. به عنوان مثال میزان فیبر موجود در پوست خیار، بیشتر از فیر موجود در گوشتش می باشد. همه این آمار ها به خوبی نشان می دهد که اگر خواص پوست میوه ها و صیفیجات از گوشتشان بیشتر نباشد، کمتر نیست.

خوردن میوه با پوست و احساس سیری

یکی از مهم ترین موادی که در پوست میوه ها و صیفی جات وجود دارد فیبر می باشد. دانشمندان اعتقاد دارند که 70 درصد فیبر این مواد غذایی در پوست نهفته است. این مقدار در میوه ها و صیفیجات تازه، بیشتر است. فیبر باعث می شود حرکت کششی معده ها کندتر بشوند و در نتیجه این عمل معده سریع تر خالی می شود. وقتی معده خالی شود هورمون سیری ترشح می شود. این بدان معنی است که مصرف فیبر باعث می شود تا هورمون سیری زودتر ترشح شود و در نتیجه شما زودتر احساس سیری کنید. همچنین فیبر یکی از موادی است که برای باکتری های مفید روده استفاده می شود. تغذیه این باکتری ها باعث تولید اسید چرب زنجیره‌ی کوتاه می شود و در نتیجه احساس سیری در شما زودتر بوجود می آید.

خوردن میوه با پوست

پوست میوه ها و مبارزه با بیماری ها

همان طور که می دانید یکی از مهم ترین خواص میوه ها داشتن آنتی اکسیدان ها می باشد. به طور کلی آنتی اکسیدان ها موادی هستند که می توانند خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها را کاهش بدهند. وظیفه آنتی اکسیدان ها مبارزه با رادیکال های آزاد می باشد. رادیکال های آزاد ملوکول هایی هستند که با اکسیده کردن سلول های بدن، عملکرد آنها را مختل می کنند. اختلال در عملکرد این سلول ها باعث بروز بیماری هایی مانند: سرطان، بیماری های قلبی، آلزایمر و بیماری های خود ایمنی بشود. اکثر متخصصین تغذیه اعتقاد دارند که مصرف آنتی اکسیدان ها مهم ترین عامل برای مبارزه با رادیکال های آزاد هستند. همان طور که گفته شد میوه ها و صیفیجات سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند ولی مقدار قابل توجه ای از این آنتی اکسیدان ها در پوست میوه ها وجود دارد. تحقیقات نشان داده است که به عنوان مثال مصرف یک هلو بدون پوست، 50 درصد آنتی اکسیدان کمتری نسبت به یک هلوی با پوست دارد. بنابراین اگر می‌خواهید میزان آنتی‌اکسیدان دریافتی از میوه‌ها و صیفی‌جات را افزایش دهید، نباید پوست آنها را جدا کنید.

منبع: http://rayandarman.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

همچنین ببینید

مصرف کدام مواد غذایی به کاهش استرس کمک می کند؟

در حال حاضر استرس به یکی از بخش های جدا ناپذیر زندگی شهری و مدرنیته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.