یکشنبه 2 آبان 1400
خانه » پوست، مو و زیبایی » مدل موی مردانه مناسب برای 6 نوع مدل صورت

مدل موی مردانه مناسب برای 6 نوع مدل صورت

انتخاب مدل مو برای آقایان شاید کمی کار دشواری به نظر برسد. اما با خواندن ادامه ی این مطلب کاری ساده خواهد بود ، فقط کافی است که ابتدا فرم صورت خود را پیدا نمایید و مدل موی مردانه متناسب با آن را بیابید.

مدل موی مردانه مناسب برای 6 نوع مدل صورت در آقایان - رایان درمان

مدل موی مردانه

مدل موی مردانه نیز مانند مدل مو های زنانه شامل انواع و اقسام متنوعی می گردد. اکثر مردان به علت این که در انتخاب مدل مو دچار سردرگمی می گردند فقط یک مدل مو را انتخاب می نمایند و آگاه نیستند که چه مدل مویی متناسب با فرم صورت آن ها می باشد. در این مقاله ابتدا به شما فرم های مختلف صورت را معرفی می کرده و سپس خواهیم گفت که برای این فرم صورت چه نوع مدل موی مردانه ای مناسب خواهد بود.

  مدل موی مردانه مناسب برای 6 نوع مدل صورت در آقایان - رایان درمان

مدل موی مردانه برای صورت لوزی

صورت های لوزی دارای استخوان های گونه قوی و عریضی می باشند و چانه ی آن ها زاویه دار و مشخص می باشد. به دلیل این که صورت های لوزی باریک و دراز می باشند مو های پر حجم و لایه لایه نظیر مدل های خروسی ، چتری لایه لایه ، شانه شده ی بافت دار به بالا،  فرق کج به سمت بالا و غیره برای آن ها مناسب تر خواهند بود. البته مردانی که صورت هایی به شکل لوزی دارند می توانند مقداری ریش بگذارند تا تیزی فک و چانه ی آن ها کمتر نشان داده شود.

مدل موی مردانه برای صورت بیضی

منظور از صورت مدل بیضی این می باشد که در نزدیکی پیشانی ، گونه و چانه ، گوشه و یا زاویه ی تیزی وجود ندارد. به علت تقارن و تعادلی که در این نوع صورت ها وجود دارد، اکثر مدل های مو نظیر مدل های خامه ای ، تیغ تیغی، بافت دار به سمت عقب ، پمپادور ، مدل های محو و زیر کوتاه، بالای سر پر پشت و غیره به صورت های آن ها می آید. افرادی که صورت بیضی دارند به علت خطوط نرم و صافی که فکشان دارد می توانند ریش های صورت خود را کاملا بتراشند . البته اگر هم ریش بگذرانند صورت آن ها جلوه ی بدی نخواهد یافت.

دقت داشته باشید که افرادی که صورت های بیضی شکل دارند ، باید از مو های چتری که پیشانی آن ها را می پوشاندو موجب گردتر شدن صورت آن ها می گردد دوری ککند.

مدل موی مردانه مناسب برای 6 نوع مدل صورت در آقایان - رایان درمان

مدل موی مردانه برای صورت مثلثی

صورت های مثلثی شکل زوایای برجسته ای داشته و فک آن ها از گونه ها عریض تر می باشد. برای جبران پیشانی کوچک تر و همچنین ایجاد تقارن در صورت ، مدل موی مردانه ی مناسب برای این مردان اجتناب از محو و کوتاه نمودن کناره ها و مدل مو های بافتدار با طول متوسط بالا نظیر چتری کج و تیز ، مو های شلخته و غیره می باشد. در ضمن با توجه به برجستگی فک ، بهتر است اغلب مردان صورت مثلثی از گذاشتن ریش اجتناب کنند.

مدل موی مردانه مناسب برای 6 نوع مدل صورت در آقایان - رایان درمان

مدل موی مردانه برای صورت کشیده

طول صورت های کشیده از عرض آن ها بیشتر می باشد .بنابر این جهت جلوگیری از دراز تر نشان دادن صورت ، باید بالای مو ها را کاملا کوتاه نمایند. اما اگر شما مردی با صورت کشیده هستید و می خواهید ، مو های بالای سرتان هم حجیم به نظر برسند  مو های کنار سر خود را کوتاه و محو نکنید . شما می توانید از مدل فرق کج ، مو های شانه شده به سمت بالا و سایر مدل مو های حجیم در قست بالا را امتحان نمایید. توجه داشته باشید که صورت های کشیده نباید ریش داشته باشند ، به علت این که با ریش صورت آن ها کشیده تر به نظر خواهد آمد.

مدل موی مردانه برای صورت مربع

صورت های مربعی تیز ، زاویه دار و مردانه می باشند . تقریبا طول و عرض صورت های مربعی برایر می باشد و فقط تفاوت آن ها با صورت های گرد ، زاویه دار بودن فک خواهد بود. با توجه به تطبیق پذیر بودن آن ها ، مناسب ترین مدل موی مردانه برای صورت های مربعی مدل هایی نظیر مو های واقعا کوتاه مثل زیر کوتاه ، کاملا کوتاه و ملوانی و همچنین مدل مو های بلندی که در قسمت بالا حجیم ترند خواهد بود. امکان استفاده از کمی ته ریش برای مردان صورت مربعی ، به علت این که با آن می توانند چیزی چانه خود را ملایم تر نشان دهند ، وجود خواهد داشت.

مدل موی مردانه مناسب برای 6 نوع مدل صورت در آقایان - رایان درمان

مدل موی مردانه برای صورت گرد

عرض و طول صورت های گرد تقریبا برابر هستند و فک آن ها هیچ زاویه و گوشه ی تیزی ندارد. برای کشیده تر نشان داده شدن صورت های گرد از مدل هایی استفاده کنید که از دو طرف کوتا ، از بالا بلند و حجیم است. مناسب ترین مدل های مو برای صورت های گرد نظیر مدل های زیر کوتاه و محو زیاد همراه با قسمت بالای حجیم و بلند ، چتری ، خروسی ، تیع تیغی ، فرق کج به سمت بالا ، خامه ای ، مدل های بالای سر پرپشت و شانه شده ی بافت دار می باشند. خوانندگان گرامی مجله ی رایان درمان توجه داشته باشید که صورت های گرد نیازمند به وجود ریش نمی باشند ، اما یک ریش کاملا مربعی فک را زاویه دار تر نشان خواهد داد.

 

منبع : http://rayandarman.com

همچنین ببینید

کوچک کردن سینه با ماساژ

کوچک کردن سینه با ماساژ و 3 روش حیرت‌انگیز

بسیاری از بانوان به دلیل داشتن سینه های بزرگ در رنج و عذاب هستند. کوچک کردن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.