یکشنبه 2 آبان 1400
خانه » حیوانات خانگی » روابط بین ورزش های صورت و جوان سازی پوست

روابط بین ورزش های صورت و جوان سازی پوست

هنگام عبور از ۳۰ سالگی برخی از تغییرات پوستی در صورت شما به وجود می آید، یکی از این تغییرات به وجود آمدن خطوطی بر روی پوست شما می باشد که اگر فکری به حال آنها نکنید تبدیل به چین و چروک های عمیق خواهند شد. در این هنگام، بسیاری از خانم ها برای حل این مشکل از کرم های ضد چروک استفاده می کنند، اما بر اساس تحقیقات انجام شده ی جدید احتمال این وجود دارد که ورزش های صورت بر روی پوست نتایج خوبی نشان دهند.

ورزش های صورت و روابط بین ورزش های صورت و جوان سازی پوست - رایان درمان

تاثیرات ورزش های صورت

بر طبق تحقیقات انجام شده در مجله پزشکی رایان درمان ، ورزش روزانه صورت حداقل به مدت ۳۰ دقیقه می‌تواند تاثیر زیادی بر طراوت ، شادابی، زیبایی و همین طور کاهش چین و چروک و خطوط روی صورت شما داشته باشد. تحقیقات انجام شده توسط استاد Murad Alam ( استاد پوست در دانشکده پزشکی دانشگاه فاینبرگ واقع در شیکاگو ) و همکاران وی انجام شده و نتایج آن انتشار یافت.

ورزش های صورت و روابط بین ورزش های صورت و جوان سازی پوست - رایان درمان

استفاده از ورزش های صورت

مسئله خطوط روی صورت و یا چین و چروک پوست بخشی جدانشدنی از زندگی افراد به حساب می آید.  درست است که دیر یا زود این مسئله گریبان هر فردی را می گیرد، اما می توان با استفاده از روشهای آن را به تأخیر انداخت.

اکثر محصولات پرفروش دنیا  محصولاتی مربوط به درمان‌های زیبایی و یا محصولات ضد پیری می باشند که پرفروش ترین و مهمترین آن ها کرم ضد چروک و بوتاکس هستند. با این همه  به نظر می آید که استفاده از ورزش های صورت به نسبت مواد شیمیایی بسیار ارزان تر تمام می شوند.

ورزش های صورت و روابط بین ورزش های صورت و جوان سازی پوست - رایان درمان

آزمایشات 20 هفته ای ورزش های صورت

پژوهشگران این آزمایش را بر روی ۲۷ خانم (سنین ۴۰ الی ۶۵ سال) انجام دادند، افراد مذکور بیشتر از ۳۲ نوع تمرین را بر روی صورت خود انجام داده‌ اند. یکی از این تمرینات  بدین صورت می باشد که شما باید به طوری لبخند بزنید که عضلات گونه‌ های شما بلند گردد و پس از آن  انگشتان خود را در اطراف دهانتان بگذارید و آن‌ ها را به سمت بالای گونه ها بکشید. این ورزش حتما باید برای 20 ثانیه انجام گردد. سوژه ها در این آزمایش تمرین های مربوط به ورزش های صورت در خانه را در حدود ۲۰ هفته و روزانه به مدت ۳۰ دقیقه انجام دادند. آن‌ ها پیش از مطالعه، پس از گذشت ۸ هفته و در انتهای دوره ی بیست هفته ای، تصاویری را از خود ثبت کرده اند و آن تصاویر به وسیله محققان مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته شد تا بتوانند تاثیرات علمی ورزش های صورت و اثرات آن را اثبات نمایند.

 البته پژوهشگران از عده ای خواستند تا پیش از شروع دوره، اواسط و همین طور در انتهای دوره سنین افراد مورد آزمایش را حدس بزنند. شاید باور نکنید اما آن ها سن سوژه های آزمایش را به صورت میانگین ۳ سال کمتر عنوان کردند، و این مسئله نشان داد که ورزش های صورت تاثیرات فوق العادهای بر روی پوست صورت افراد داشتند..

بر طبق تحقیقات انجام شده ، به مرور زمان چسبندگی چربی میان عضلات پوستی نازک می گردد و این مسئله ترکیب چهره را خواهد داد، اما اگر ماهیچه های زیر آن‌ ها بزرگ تر گردند قضیه عوض می شود و تا حدودی از به وجود آمدن چین و چروک جلوگیری می شود.

ورزش های صورت و روابط بین ورزش های صورت و جوان سازی پوست - رایان درمان

کاهش سن و انجام ورزش های صورت

سوژه های شرکت کننده در این آزمایش (سنین در حدود 51 سال) بعد ازگذشت ۸ هفته به طور شگفت انگیزی ۴۹ ساله به نظر می رسیدند و حتی بعد از گذشت دوره بیست هفته‌ ای، بر طبق نظرات محققان سن آن ها ۴۸ سال به نظر می‌آمد.

دکتر Alam عنوان کرد که فقط در طول مدت ۲۰ هفته انجام مکرر ورزش های صورت قادر است  افراد را حداقل تا ۳ سال کمتر نشان دهد و افرادی که از  ورزش های صورت استفاده کرده‌اند از نتایج آن بسیار خرسند بودند. وی در ادامه اضافه کرد که این دسته از ورزش‌ ها عضلات صورت را تقویت می‌کنند و به همین دلیل چهره ی افراد را جوان‌ تر نشان می دهند.

ورزش های صورت و روابط بین ورزش های صورت و جوان سازی پوست - رایان درمان

با بررسی نتایج این مطالعات واقعا شگفت‌ زده خواهید شد، با انجام ورزش های صورت دیگر لازم نیست که از روش های شیمیایی استفاده کنید، همان طور که می دانید استفاده از روش‌های شیمیایی در مدت های طولانی به پوست صدمات جبران ناپذیری وارد می کنند.

 

منبع : http://rayandarman.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.