دوشنبه 29 بهمن 1397
خانه » موفقیت » 5 درسی که دیویس راکفلر برای رسیدن به موفقیت به ما می دهد

5 درسی که دیویس راکفلر برای رسیدن به موفقیت به ما می دهد

شاید اگر امروزه از شما بپرسند که موفق ترین افراد دنیا چه کسانی هستند ، شما به بیل گیتس و استیو جابز اشاره کنید . همه ما در مورد این دو نابغه که چگونه با گسترش فناوری به ما در پیشرفت ارتباطات و تکنولوژی کمک کرده اند ، آشنا هستیم . اما خوب بیاید کمی بی خیال این دو مرد بزرگ شویم و به گذشته برویم . برای سال ها موفق ترین فرد دنیا ، دیویس راکفلر بوده است . شاید جدیدا به دیدن اسم بیل گیتس در صدر افراد ثروتمند دنیا عادت کرده باشیم ، اما زمانی بود که سلطان این لیست ، آقای راکفلر بوده است . ما در این مقاله از مجله پزشکی رایان درمان قصد داریم به شما 5 درس برای به موفقیت رسیدن از دید دیویس راکفلر را آموزش دهیم .

دیویس راکفلر

انتقاد بخشی از موفقیت است

راکفلر همیشه اعتقاد داشت که انتقاد برای افراد موفق وجود دارد و شما از اینکه همیشه افرادی هستند که کار شما را نقد کنند نباید ناراحت شوید و اتفاقا باید خوشحال هم بشوید چرا که این نشان می دهد که شما در کاری که انجام می دهید موفق هستید . آقای راکفلر نیز بار ها به خاطر گسترش خط راه آهن و یا تحریک مردم به روی آوردن به نفت ، مورد انتقاد قرار می گرفت . اگر او می خواست به این انتقاد ها گوش کند ، باید قید همه چیز را می زد .

از گمنام بودن هراس نداشته باشید

جالب است بدایند که در ابتدا راکفلر در یک شرکت مالیاتی به اسم هیوت و تاتل کار می کرده است که یک شرکت بسیار کوچک بوده است . او در آن شرکت وظیفه داشت تا صورت حساب ها را بررسی کند و اگر در آنها اشتباهی صورت گرفته است آن را پیدا کند . در همان دوران بود که او با کسانی که برای خرید نفت سرمایه گذاری می کردند آشنا شد و درک کرد که آینده بشریت در گرو این ماده سیاه رنگ می باشد . او سال ها در گمنامی کار کرد و مقدمات احداث شرکت خود را فراهم می کرد . پس شما هم اگر در گوشه ای مشغول انجام کار های خود هستید نترسید و همیشه مطمئن باشید که روزی می رسد که همه در مورد شما حرف خواهند زد .

دیویس راکفلر موفقیت هایش را جشن می گرفت

بسیاری از افراد اعتقاد دارند که جشن گرفتن برای موفقیت ها هیچ سودی ندارد و تنها باعث از دست دادن سرمایه و وقت شما خواهد شد . اما راکفلر کاملا اعتقادی بر خلاف چنین افرادی دارد . او وقتی که اولین حقوق خود را در ۲۶ سپتامبر ۱۸۵۵ گرفت ، آن روز را جشن گرفت و آنرا در دفتر یادداشت خود ثبت کرد . او اعتقاد داشت که شما بعد از اینکه به دستاورد های خود رسدید باید آن را جشن بگیرید تا هیچ گاه طعم موفق شدن از ذهن شما نرود .

معامله یک هنر می باشد

مهم ترین چیز در موفقیت رسیدن این است که شما معاملات را به بهترین نحو انجام دهید . راکفلر همیشه در این راه وقت زیادی می گذاشت حتی بعضی از معملات او تا چندین ماه نیز طول کشیده اند . او همیشه اعتقاد داشت که یک معامله مانند معادله است و شما باید همیشه مجهولات را پیدا کنید . شما باید خود را جای مشتری بگذارید و از دید او به مسئله نگاه کنید . باید درک کنید که کی وقت تخفیف دادن می باشد و چه هنگامی باید بر روی قیمت خود پافشاری کنیم .

هیچ کس همه چیز را نمی داند

برای اینکه به موفقیت برسید باید از کمک و مشاوره دیگران استفاده کنید . هیچکس نمی تواند به تنهایی به موفقیت برسد و شما باید با محدودیت های خود آشنا شوید و آنها را با استفاده از مشاوه های خوب بپوشانید . ذهنیت سوپر من بودن را از خود دور کنید . راکفلر همیشه اعتقاد داشت که حتی برای انجام کوچکترین کار ها نیز باید از متخصصین استفاده کرد .

منبع : http://rayandarman.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

همچنین ببینید

آشنایی با کار هایی که زنان موفق انجام نمی دهند

همواره در جوامع انسانی نگاهی ترهم برانگیز به زن ها داشته اند . نگاهی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.