چهارشنبه 3 مرداد 1397
خانه » موفقیت » آشنایی با 5 فرد موفق که ترک تحصیل کرده اند

آشنایی با 5 فرد موفق که ترک تحصیل کرده اند

هدف تمام پدر و مادر هایی که فرزندان خود را به مدرسه می فرستند این است که آنها با کسب علم و دانش بتوانند در آینده یه یک فرد موفق تبدیل شوند . ولی خوب همیشه همه چیز به همین سادگی پیش نمی رود . گاهی اوقات برای اینکه بتوانیم به موفقیت دست پیدا کنیم ، باید دست از تحصیل بکشیم . خیلی ها فکر می کنند که رها کردن تحصیلات به منزله این است که شما دیگر قرار نیست به موفقیت برسید . اما کسانی هستند که علی رقم موفقیت های بزرگشان ، دست از تحصیلات کشیده اند . ما در این مقاله از مجله پزشکی رایان درمان قصد داریم تا شما را با 5 فرد موفق که تحصیل را رها کرده اند آشنا کنیم .

5 فرد موفق که ترک تحصیل کرده اند

5 فرد موفق که ترک تحصیل کرده اند

آلبرت انیشتین

همه ما با دیدین دانشمندان بزرک فکر می کنیم که آنها در زمان کودکی تمام وقت خود را پای درس خواندن و کتاب خانه ها گذراندن و همیشه در تحصیل موفق بوده اند . اما آلبرت انیشتن ، نابغه قرن ، دقیقا مثال نقض این طرز تقکر است . نه تنها او در کودکی اصلا فرد باهوشی نبوده است ، بلکه در 15 سالگی مدرسه و تحصیل را نیز رها می کنند . او در آزمون ورودی دانشگاه نیز در همان نوبت اول نتوانسته بود قبول شود و مجبور شد دو بار امتحان بدهد .

استیو جابز

تقریبا می توان گفت بیشتر تکنولوژی که امروزه در دست دارییم مدیون دو نفر است که یکی از آنها استیو جابز می باشد . همان طور که می دانید او بنیان گذار شرکت اپل می باشد . او یکی از موفق ترین افراد قرن اخیر می باشد . جالب است بدانید که او تحصیلات کالج را رها کرد و تنها به کلاس های خوشنویسی می رفت 😐 . البته بعد ها در ابداع زبان های چندگانه کامپیوتر مکینتاش به وضوح می توانید تاثیر این کلاس ها را مشاهده کنید . استیو جابز همیشه اعتقاد داشت که برای به موفقیت رسیدن باید تحصیلات غیر ضروری را حذف کنیم .

بیل گیتس

چه کسی است که ثروتمند ترین آدم دنیا را نشناسد ؟ او مالک کمپانی مایکروسافت است . همان طور که در بالا گفتیم ، دو نفر در پیشرفت تکنولوژی امروزی نقش مهمی داشتند یکی از آنها استیو جابز است و نفر دوم بیل گیتس می باشد . این دو نفر در عصر همدیگر زندگی می کردند و رقیب یکدیگر محسوب می شدند . او در همان سال اول قید تحصیل در دانشگاه هاروارد را زد تا بتواند به یاد گرفتن برنامه نویسی مشغول شود . بیل گیتس همواره مخالف تدریس دروس اضافی در دانشگاه ها بوده است .

ادیسون

قطعا می توان گفت یکی از ده مخترع برتر بشریت ، آقای ادیسون است . او به دلیل اینکه بیمار بود مجبور شد دیرتر از زمان مقرر به مدرسه برود و در آنجا هم بسیار عملکرد بدی داشت . احتمالا شما هم با داستان معروفی که معلم ادیسون او را خرفت خوانده بود و به مادرش نامه داده بود که درس دادن به او فایده ای ندارد آشنا هستید . بعد از این موضوع بود که ادیسون مدرسه را رها کرد و مادرش در خانه به او درس داد . بعد از گذشت سال ها ادیسون توانست مهم ترین اختراع خود که لامپ بود را ، ثبت کند .

5 فرد موفق که ترک تحصیل کرده اند

بنجامین فرانکلین

وقتی تصویر شما بر روی پر ارزش ترین اسکناس دنیا باشد ، این یعنی شما کار خود را درست انجام داده اید . بنجامین فرانکلین یکی از پدران بنیان گذاران ایالات متحده آمریکا می باشد که نگارش اعلامیه استقلال آمریکا را نیز بر عهده داشته است . او که یکی از معروف ترین شخصیت های علمی ، سیاسی ، مذهبی و اجتماعی دنیا می باشد ، در سن 10 سالگی مدرسه را رها کرد تا در چاپخانه پدرش مشغول به کار شود . او در یک خانواده شلوغ به دنیا آمده بود و به همین علت مجبور بود از بچگی کار کند .

منبع : http://rayandarman.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

همچنین ببینید

آشنایی با کار هایی که زنان موفق انجام نمی دهند

همواره در جوامع انسانی نگاهی ترهم برانگیز به زن ها داشته اند . نگاهی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.