دوشنبه 27 دی 1400
خانه » پوست، مو و زیبایی » 18 روش برای خداحافظی با چروک دور چشم ها

18 روش برای خداحافظی با چروک دور چشم ها

شیوه های غلط زندگی انسان ها نظیر قرار گرفتن در معرض خورشید، آلاینده های محیطی و حتی مصرف سیگار نقش به سزایی در بروز چین و چروک دور چشم ها دارند. استفاده از روش های طبیعی برای از بین بردن چروک دور چشم ها علاوه بر کم هزینه بودن ، قابل اعتماد تر نیز هستند. دور چشم ها حساس‌ ترین نقاط پوستی هستند که حتی بر اثر دست مالیدن ، خندیدن و غیره چین و چروک به سراغ آن ها می آید و در این مواقع است که زیر چشم بی آب و خشک شده و همین طور حالت افتادگی پیدا خواهد کرد.

18 روش برای خداحافظی با چروک دور چشم ها

کرم های ضد چین و چروک دور چشم ها

تولیدکنندگان کرم های ضد چین و چروک دور چشم ها ادعا می کنند که محصولات آنها چین و چروک زیر چشم ها را کاهش می دهد و روند پیری را کند می کند اما واقعیت،جز این استو حرف های آن ها تبلیغاتی بیش نیست. درست است که این کرم ها پوست دور چشم را مرطوب می کنند ، اما راه متداولی برای از بین بردن چین و چروک دور چشم ها به حساب نمی آیند. علاوه بر این حرف ها برخی از کرم های دور چشم بیش از حد غنی هستند و پوست دور چشم را تحریک می کنند. اما مژده ی ما به شما این است که استفاده از محصولات طبیعی علاوه بر در مرطوب کردن پوست ، این گونه اختلالی در آن ایجاد نخواهد کرد.

18 روش برای خداحافظی با چروک دور چشم ها

درمان خانگی

ترکیب شکر قهوه‌ای و کمی شیر: با استفاده از ترکیب شکر قهوه‌ای و کمی شیر و جوشاندن آن می توانید یک کرم طبیعی ضد چین و چروک دور چشم ها داشته باشید. این ترکیب باید صاف و یکدست باشد و هنگامی که خنک شد قابل استفادهمی باشد. با استفاده از یک پنبه آن را روی پوست خود بمالید، این گونه سطح پوست شما تمیز می گردد و حتی چین و چروک دور چشم ها به مرور رفع می‌ شوند.

آناناس: فقط کافی است با استفاده از پنبه و یا دست خود آب آناناس را بر روی پوست چین و چروک خورده بمالید. بر طبق تحقیقات انجام شده، مالیدن آب آناناس اسید آلفاهیدروکسی چین و چروک  ، مخصوصا چین و چروک های دور چشم ها را به صورت چشمگیری کاهش می دهد.

گل یا گیاه قاصدک: گیاه قاصدک به صورت طبیعی پوست را سم زدایی می کند و علاوه بر آن تصفیه کننده خون و سیستم لنفاوی نیز می باشد و در شادابی پوست تاثیر گذار است.
چای کیسه ای: کیسه چای مرطوب را در یخچال قرار داده و پس از خنک شدن ، آن را در قسمت زیر چشم که چین و چروک دارد قرار دهید و به مرور چین و چروک را کم خواهد کرد.

18 روش برای خداحافظی با چروک دور چشم ها

گیاه رزماری و دم اسبی: گیاه رزماری و یا دم اسبی نیز به پوست انسان را نرم و مرطوب می کنند.

عسل و سیب زمینی: برای رفع چین و چروک های ریز، نصف قاشق مرباخوری عسل و برشی از سیب زمینی را به حالت پوره کرده و زیر چشم های خود بمالید.سپس میتوانید پس از ۲۰ دقیقه با آب صورت خود را بشویید. خط های تیره نیز در صورت استفاده منظم طی چند هفته کم خواهند شد.

آلوئه ورا : از دیگر خواص آلوئه ورا این است که مالیدن آب آلوئه ورا هم در از بین رفتن چین و چروک دور چشم ها بسیار تاثیرگذار است.

آب لیمو ترش: مالیدن آب لیمو با پنبه روی چین و چروک دور چشم ها بسیار مفید می باشد. می توانید این کار را روزی ۲ بار انجام دهید (یک نوبت صبح بعد از بیدار شدن از خواب و یک نوبت پیش از خواب).

گلاب: گلاب نه تنها چین و چروک ها را از بین می برد بلکه باعث جوان سازی پوست زیر چشم ها هم خواهد شد (حداقل روزی یک بار).

تخم مرغ: سفیده تخم مرغ موجب سفت شدن پوست زیر چشم شدهو چین و چروک دور چشم ها را کم می کند (به صورت مکرر).

یخ: راهی دیگر برای از بین بردن چین و چروک  دور چشم ها مالیدن یخ بر روی چین و چروک های  آن می باشد (هنگام مالیدن یخ آن را بچرخانید).

انگور: روغن هسته انگور دارای خاصیت مغذی، نرم کننده و مرطوب کننده می باشد و جهت از بین بردن چین و چروک دور چشم ها نیز مفید است. حتی اگر انگور برش زده را روی چین و چروک ها بمالید اسید های موجود در آن پوست زیر چشم ها را سفت می کنند. جهت به دست آوردن نتیجه بهتر، بهتر این است که آب انگور به مدت ۱۵دقیقه روی پوست بماند.

خیار: آب خیار، حاوی ماده طبیعی است که علاوه بر سفت کردن پوست، پوست زیر چشم را صاف و نرم کرده و چین و چروک دور چشم ها را از بین می برد.

18 روش برای خداحافظی با چروک دور چشم ها

روغن کرچک: یکی از بهترین مواد مرطوب کننده برای پوست زیر چشم ها به حساب می آید. برای این منظور ابتدا دست و صورت خود را با آب شسته و خشک نمایید. سپس انگشت های خود رابه روغن کرچک آغشته کرده و زیر چشم بمالید (جهت به دست آوردن نتیجه بهتر قبل از خواب انجام شود).

روغن نارگیل: روغن نارگیل سریع تر نتیجه می دهد و در نتیجه آن در عرض کمتر از یک هفته خود را نشان می دهد. نه تنها چین و چروک دور چشم ها را از بین می برد، بلکه باعث نرمی پوست نیز خواهد شد.

نوشیدن آب: به اندازه کافی آب بنوشید و بیش از حد در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. از آن جایی که چشم قسمت حساسی است، توصیه می کنیم که ابتدا میزان کمی از مواد را روی پوست دست خود امتحان کنید تا از عدم حساسیت خود مطمئن شوید.

ویتامین E: روغن ویتامین E یا قرص حاوی روغن ویتامین E را کمی سوراخ کنید و دور چشم ها بمالید.

خواب کافی: خواب کافی و دوری از استرس، نه تنها علائمی نظیر سیاهی دور چشم ها می کاهند، بلکه چین و چروک دور چشم ها و پف زیر چشم ها را کاهش می دهند.

 

منبع : http://rayandarman.com

همچنین ببینید

کوچک کردن سینه با ماساژ

کوچک کردن سینه با ماساژ و 3 روش حیرت‌انگیز

بسیاری از بانوان به دلیل داشتن سینه های بزرگ در رنج و عذاب هستند. کوچک کردن …