یکشنبه 2 آبان 1400
خانه » پوست، مو و زیبایی » روش هایی برای زیبایی در دوران بارداری

روش هایی برای زیبایی در دوران بارداری

بر طبق تحقیقات انجام شده استفاده از رنگ مو ها در سه ماه اول بارداری به علت به وجود آوردن عوارض برای جنین به صلاح مادر نمی باشند . اما در صورت نیاز و جهت زیبایی مو ها و زیبایی در دوران بارداری (در سه ماه اول بارداری) فقط می توان از رنگ مو های گیاهی استفاده کرد . برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد در ادامه ی این مطلب در مجله ی پزشکی رایان درمان با ما همراه باشید.

زیبایی در دوران بارداری

رازهای زیبایی در دوران بارداری

 پیشنهاد می کنیم خانم‌های بارداریی که در انتظار تولد یک نوزاد کوچولو هستند این مطلب را تا انتها دنبال کنند. یک راهنما که به شما می‌گوید چطور در دوران بارداری زیبایی خود را حفظ نمایید. امروز قرار است یادبگیرید در دوران بارداری چطور بدون استفاده از لوازم آرایشی شیمیایی و پر خطر که ممکن است به جنین شما آسیب برساند صورت و مو های زیبایی در دوران بارداری داشته باشید.

زیبایی در دوران بارداری

تنوع در رنگ مو برای زیبایی در دوران بارداری

همیشه توجه کنید که برای زیبایی در دوران بارداری به سراغ مدل های کوتاه نباید رفت. در دوران بارداری بلندی مو باید حداقل تا روی شانه شما باشد. معمولا چهره خانم‌ها به خاطر تغییر حالت‌های دوران بارداری گرد و پر‌تر از حد و اندازه‌های معمول به نظر می‌آید این امر خیلی طبیعی است. زیرا بخاطر وجود یک جنین اندام های داخلی رشد می کنند تا بدن شما قادر به نگهداری از وزن جنین باشد. پس بهتر است به هیچ وجه زیر بار چتری گذاشتن مو ها نروید. درست است که این روز‌ها مدل موهای چتری در میان خانم‌ها همه گیر و مد شده است ،ولی موهای مدل چتری صورت را گرد و در نتیجه پر‌تر نشان می‌دهد. حالتی که برای خانم بارداری که صورت خودش به اندازه کافی ورم دارد، اصلا مناسب و زیبا نخواهد بود. به طور کلی موهای خیلی کوتاه برای خانم‌های باردار توصیه نمی‌گردد. اندازه موها بهتر است تا روی شانه ها باشد. بخشی از مو‌ها را از دو طرف گوش همراه با موهای قسمت جلو به سمت بالا ببرید و طوری که روی سرتان کمی پف داشته باشد آن را با استفاده از یک کلیپس یا حتی کش مهار نمایید. کشیدن مو‌ها از بالا به شما کمک می‌کند تا چهره شما کشیده‌تر به نظر برسد. ریختن بخشی از مو‌ها روی شانه‌ها هم به کوچک‌تر به نظر آمدن چهره شما کمک خواهد کرد.

 به عقیده بعضی از پزشکان مصرف رنگ ‌مو در دوران بارداری می‌تواند برای جنین، مشکلاتی ایجاد کند. بهتر است ریسک نکنید. فقط کافی است سراغ روش‌های مطمئن و متفاوت بروید. مثلا اینکه به جای ایجاد تغییر با استفاده از رنگ، با کوتاه کردن مو‌ها و البته انتخاب مدل‌هایی که با چهره‌ شما همخوانی بیشتری دارد و شما را جذاب تر نشان می دهد بروید. با این روش در چهره خود تغییراتی ایجاد کنید اینکار شما را جذابتر نشان خواهد داد برای رسیدن به این همخوانی یک راهنمای کلی اما کاملا ساده وجود دارد.

برای نرمال و کشیده شدن صورت باید مو‌های‌ خود را از دو طرف گوش به سمت عقب محکم بکشید و ثابت کنید. قسمت جلوی موی‌ خود را از سمت پیشانی رو به بالا حالت دهید تا صورت شما از حالت گرد خارج گردد. اگر پیشانی بلندی دارید موی جلوی سرتان را به یک سمت حالت دهید و اگر پیشانی‌کوتاهی دارید مو‌های‌ خود را رو به بالا جمع کنید.

 همیشه یادتان باشد مو‌های‌تان را خرد نکنید زیرا که خرد کردن مو‌ها حجم بیشتری به سر شما خواهد داد. در نتیجه چهره شما را درشت تر نشان داده می‌شود. به طور کلی انتخاب مدل‌هایی که روی سر صاف و تخت قرار می‌گیرند، می‌تواند گزینه مناسبی برای خانم‌های باردار باشد. صاف کردن مو‌ها یکی از گزینه‌هایی است که می‌توانید روی آن حساب باز نمایید ولی خیلی سراغ فرق وسط نروید زیرا فرق وسط چهره شما را پهن‌ نشان می دهد اما موهای صاف با فرق کج یکی از گزینه‌های ساده‌ و در عین حال شیکی است که می‌توانید روی آن حساب باز کنید. در این حالت بهتر است از آرایشگرتان بخواهید تا پایین مو‌های‌ شما را کاملا صاف و یک دست کوتاه نماید. البته یک مدل هم کوتاه کردن پایین مو‌ها به صورت نوک تیز است حالا اینکه شما کدام مدل را دوست دارید امتحان کنید یک انتخاب کاملا سلیقه‌ ای است. بهتر است ببینید کدام مدل بیشتر به شما می آید و به چهره و فرم صورت شما همخوانی دارد.

 می‌توانید از هایلات هم استفاده کنید. در این روش خطر تماس مواد شیمیایی با کف سر کم است پس نسبت به رنگ روش مطمئن‌تری است. از آنجا که شما تمام تلاش‌ خود را می کنید تا صورت‌تان کشیده و لاغر‌ به نظر بیاید، بهتر است هایلایت سوزنی را انتخاب نمایید.

داشتن صورتی آراسته برای زیبایی در دوران بارداری

 آرایش‌ شما باید طوری باشد که حالت صورت‌تان را از گرد بودن خارج کند و طوری باشد که صورت‌ شما لاغرتر‌، کشیده‌تر و بیضی به نظر برسد. برای این کار باید به عنوان زیرساخت آرایش‌، سراغ کرم‌ پودرهایی که با پایه صورتی هستند بروید، زیرا که این رنگ پف صورت را کمتر نشان می دهد. استفاده از رنگ‌های روشن برای آرایش صورت‌های گرد و پف‌اآلود اصلا توصیه نمی‌شود. پس بهتر است حدالامکان دارد سراغ رنگ‌های روشن نروید. احتمالا یکی از مشکلات شما در دوران بارداری پف چشم‌های‌تان خواهد بود.

 برای مهار کردن پف قبل از شروع آرایش از کمپرس آب گرم استفاده نمایید. در این شرایط بهتر است چشمان‌تان را خیلی کم آرایش کنید. اگر چشم‌های‌ درشتی دارید اصلا خط چشم نکشید و فقط پلک‌های بالا و پایین‌ را ریمل بزنید. اما اگرچشم‌های‌ شما خیلی درشت نیست حتما” یک خط چشم شکسته البته کاملا باریک و رو به بالا بکشید. بهترین رنگ سایه برای چشم‌های‌ شما رنگ‌های تیره مثل خاکستری تیره و دودی است.

برای مهار حالت پف‌آلود چشم‌های‌ خود باید خیلی کم سایه بزنید این نکته بسیر مهمی است که اغلب فراموش می شود. رژگونه‌تان را از روی استخوان گونه روبه بالا تا نزدیک چشم‌تان بکشید و با مهارت خطوط آن را روی صورت‌تان محو نمایید. در این حالت یک رژ لب با رنگ گرم مثل قرمز یا نارنجی برای کشیده نشان دادن صورت شما یک انتخاب مناسب و خوب خواهد بود.ابرو ها نکته ی دیگری هستند که باید به آنها توجه نمود، ابرو‌های‌ خود را رو به بالا و به صورت خطی بردارید و به آن حالت شکسته یا گرد ندهید تا گردی صورت‌تان کمتر به نظر آید.

معمولا” در دوران بارداری بینی خانم‌ها پف می‌کند. اما جای نگرانی نیست. شما با استفاده درست از کرم‌ پودر به راحتی می‌توانید این مشکل را برطرف نمایید. اگر بینی کشیده شما بلندتر از همیشه شده است فقط کافی است در نوک بینی از کرم‌ پودری که ۲ درجه تیره‌ تر از پوست‌ تان است، استفاده نمایید. اگر هم بینی شما پف کرده و کج و پرانحنا به نظر می‌آید از یک کرم پودر تیره در کناره‌ های بینی و یک رنگ روشن‌تر در وسط بینی استفاده کنید و خطوط ایجاد شده این دو رنگ را روی بینی‌تان کاملا محو نمایید. این کار به شما کمک می کند که بینی پف کرده خود را کوچکتر جلوه دهید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و از آن استفاده کرده باشید. در ادامه با مجله رایان درمان همراه باشید.

منبع : http://rayandarman.com

همچنین ببینید

کوچک کردن سینه با ماساژ

کوچک کردن سینه با ماساژ و 3 روش حیرت‌انگیز

بسیاری از بانوان به دلیل داشتن سینه های بزرگ در رنج و عذاب هستند. کوچک کردن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.