یکشنبه 28 بهمن 1397
خانه » موفقیت » راه هایی برای مبارزه با ترس از شکست

راه هایی برای مبارزه با ترس از شکست

یکی از مهم ترین دلایلی که افراد نمی توانند به موفقیت دست پیدا کنند و رویا های خود را دنبال کنند ، ترس از شکست می باشد . خیلی وقت ها به خاطر این که شاید ما در کاری موفق نشویم ، اصلا وارد آن حرفه نمی شویم . شاید ما استعداد لازم برای کاری را داشته باشیم ، به اندازه کافی تمرین و تجربه را در کارنامه خود داشته باشیم ولی ترس از شکست خوردن باعث شود تا ما درجا بزنیم . برای اینکه به موفیت برسید باید از شکست ترسی نداشته باشید . گنج هایی که در جست جوی آنها هستید ، در غار هایی وجود دارند که می ترسید وارد آنها شوید . در این مقاله از مجله پزشکی رایان درمان به معرفی چند راه برای مقابله با ترس از شکست می پردازیم .

ترس از شکست

ترس از شکست

تعریف شکست را عوض کنید

اگر ما به شکست به عنوان یک ننگ و نابودی نگاه کنیم ، طبیعی است که از آن بترسیم و همیشه از دستش فرار کنیم . اما واقعیت این است که هر شکستی می تواند به ما درس های بزرگی بدهد . درس هایی که شاید هیچگاه در هیچ جای دیگر نتوانیم از آنها بهره ببریم . پس در اولین قدم باید تعریف شکست را دوباره بررسی کنیم . شکست یک فرصت است ، یک راه کار برای اینکه در مراحل دیگر موفق شویم . افرادی که تاکنون شکست نخورده اند ، کسانی هستند که هیچ گاه مبارزه نکرده اند .

ترس خود را شناسایی کنید

در علم روان شناسی برای اینکه فوبیا شما را درمان کنند ، ابتدا سعی می کنند که شما با ترس خود رو به رو شوید و آن را بشناسید . در کتاب هنر جنگ ، یک جمله خیلی معروف وجود دارد که می گوید اولین قدم در پیروزی شناختن دشمن می باشد ( Know your Enemy ) . اگر می خوهید با ترس از شکست مقابله کنید ، ابتدا کشف کنید که دقیقا از چه چیز شکست خوردن می ترسید .

ترس از شکست

اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

یکی از دلایلی که شما از شکست ترس دارید ، این است که به خود اعتماد ندارید . عدم داشتن اعتماد به نفس یکی از دلایلی است که شما را از به موفقیت رسیدن باز می دارد . اگر شما به خود اعتماد داشته باشید ، دیگر به هیچ چیز توجه نمی کنید و از پس هر چیزی بر می آید . اگر شما اعتماد به نفس خود را افزایش دهید ، راحت در مقابل هر چیزی قرار می گیرد و با آن مبارزه می کنید بدون اینکه هیچ ترسی از آن داشته باشید . چرا که شما به خود ایمان دارید و بدانید که هیچ چیز قوی تر از ایمان به خود نمی باشد .

چالش های دیگر را تجربه کنید

تیم های فوتبال قبل از اینکه وارد یک تورنومنت رسمی بشوند و با بقیه تیم ها مقابله کنند ، برای خود بازی های تداراکاتی برگزار می کنند . این کار به آنها کمک می کند که ضعف ها خود را بشناسند و همچنین بازیکنان با شرایط بازی آشنا شوند . شما هم باید برای خود بازی های تداراکاتی تشکیل دهید . فرض کنید که شما می خواهید برای خود یک مغازه فروش لوازم آرایشی باز کنید ولی از شکست ترس دارید ، برای این کار می توانید ابتدا یک بسته اسپری بخرید و سعی کنید آن را به بقیه مغازه ها بفروشید . این گونه ترس از شکست در شما از بین می رود .

ترس از شکست

هیچ کس بدون شکست نیست

این را همیشه باید به خود بگویید و آویزه گوش خود کنید . امکان ندارد شما فرد موفقی را ببینید که یکباره و بدون شکست خوردن به آن موقعیت رسیده باشد . جی کی رولینگ نویسنده معروف هری پاتر پیش 25 ناشر رفت و همه آنها داستانش را بیش از اندازه تخیلی نامیدند و آن را چاپ نکردند ولی در نهایت او موفق شد داستانش را چاپ کند . حتی موفق ترین افراد دنیا هم شکست خورده اند پس اینکه توقع داشته بشیم بدون شکست به موفقیت برسیم ، توقعی بیجا است .

منبع : rayandarman.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

همچنین ببینید

آشنایی با کار هایی که زنان موفق انجام نمی دهند

همواره در جوامع انسانی نگاهی ترهم برانگیز به زن ها داشته اند . نگاهی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.