پنج شنبه 6 آبان 1400
خانه » روانشناسی » آواتار درمانی چیست و چه تاثیراتی بر روی  اسکیزوفرنی دارد ؟

آواتار درمانی چیست و چه تاثیراتی بر روی  اسکیزوفرنی دارد ؟

یکی از روش هایی که امروزه برای درمان اسکیزوفرنی مورد استفاده قرار می گیرد ، استفاده از از آواتار درمانی می باشد . اسکیزوفرنی یکی از بیماری های روانی می باشد که معمولا به صورت از کار افتادگی عملکرد های ذهنی و پاسخگویی عاطفی ضعیف ایجاد می شود . این بیماری را می توان با قاطعیت وخیم ترین و خطرناک ترین بیماری روانی قلمداد کرد . مبتلایان به این بیماری همواره دچار توهم های شنیداری و دیداری می باشند . برای درمان این بیماری همواره راه های مختلفی پیشنهاد شده است اما آواتار درمانی یکی از جدیدترین راه هایی است که می توان با استفاده از آن بر این بیماری غلبه کرد . ما در این مقاله از مجله پزشکی رایان درمان به معرفی تاثیرات آواتار درمانی بر روی اسکیزوفرنی می پردازیم .

آواتار درمانی

آواتار چیست ؟

شاید اولین سوالی که برای شما ایجاد شده باشد این است که اصلا آواتار چیست و به چه معنا می باشد . شاید اولین چیزی که به ذهن شما خطور کرده است ، فیلم معروف آواتار می باشد که در زمان خود بسیار معروف بوده است . در واقع آواتار  حضوری است که یک شخص از خود به بقیه نشان میدهد . این حضور ها معمولا به صورت سه بعدی در بازی ها هستند یا تنها به صورت یه عکس یا ایکون . در واقع آواتار به معنی جسم دادن یه یک خدایی هندی می باشد . یعنی وقتی خدای هندو می خواهد به زمین بیاید باید جسمی داشته باشید تا خود را در آن ایجاد کند .

آواتار درمانی

در این روش بیمارانی که به اسکیزوفرنی مبتلا هستند را به اتاق هایی می برند و سپس با توجه به صدا هایی که آنها در ذهن خود می شوند یا تصویر هایی که تجسم می کنند ، با استفاده از یک برنامه کامپیوتری به ساخت یک چهره با استفاده از چیز هایی که بیماران توصیف می کنند ، می سازند . با زیر و بم شدن صداها ، یا تجسم های گوناگون ، در این آواتار تغییراتی ایجاد می شود . حتی ممکن است که جنسیت یا نژاد آواتار نیز تغییر کند .

آواتار درمانی

تاثیر آواتار درمانی بر روی اسکیزوفرنی

معمولا این روش بر روی بیماران اسکیزوفرنی باید تا 6 هفته ادامه پیدا کند تا آنها کم کم بتوانند  اعتماد به نفس پیدا کنند و به آواتار ایجاد شده اعتماد کنند . رفته رفته با این کار صدا هایی که در مغز بیمار ایجاد شده است و همیشه او را آزاز می دهد کمتر شده و قدرت خود را از دست می دهند . با تکرار این کار می توان اسکیزوفرنی را درمان کرد . البته محققان آمریکایی عقیده دارند که این روش بر روی همه بیماران جواب نمی دهد .

بیشتر کسانی که با ماهیت آواتار آشنایی دارند ، می توانند از این روش استفاده کنند تا بتوانند بر بیماری خود غلبه کنند . تام کریج ، استاد روانشانسی در دانشگاه لندن عقیده دارد که این روش می توانند بسیاری از بیماران را بهبود ببخشد ولی هنوز نمی توان از آن به عنوان یک روش قطعی که در درمان این بیماری استفاده کرد ، یاد کرد . با این حال می توان با انجام تحقیقات بیشتر بر روی این مقوله به نتایج بهتر و امیدوار کننده تری دست پیدا کرد .

منبع : rayandarman.com

همچنین ببینید

آشنایی با اصول زبان بدن در قرار های عاشقانه

اگر با اهمیت اصول زبان بدن در ارتباطات آشنا بودید ، دیگر اصلا از زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.