دوشنبه 27 دی 1400
خانه » روانشناسی » راه های سر صحبت باز کردن با افراد غریبه

راه های سر صحبت باز کردن با افراد غریبه

تصور کنید که در فرودگاه نشسته اید و منتظر پرواز خود هستید که ناگهان از بلندگو می شونید که پرواز شما یک ساعت تاخیر دارد و شما باید یک ساعت در فرودگه منتظر باشید . در کنار شما نیز یک مسافر دیگر وجود دارد و وضعیت مشابه شما دارد . تصمیم شما چگونه خواهد بود ؟ با او شروع به حرف زدن می کنید یا اینکه سرتان را در گوشی می کنید و منتظر می مانید . تحقیقات نشان داده است که 80 درصد افراد سر صحبت باز کردن با افراد غریبه را بلد نیستند و ترجیه می دهند که سکوت کنند . اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید ، با ما در مجله پزشکی رایان درمان همراه باشید تا با روش های سر صحبت باز کردن آشنا شوید .

سر صحبت باز کردن

سر صحبت باز کردن

سعی نکنید خود را خاص نشان دهید

بسیاری افراد فکر می کنند برای اینکه بتوانند تاثیر شگرفی در دیگران بگذارند باید بسیار خاص و منحصر به فرد باشند و به همین دلیل سعی می کنند از موضوعاتی استفاده کنند که بسیار عجیب و غربیب و سنگین است . به عنوان مثال تاثیرات فروپاشی اتحاد جماهیر شوری بر روی بلوک غرب . به یاد داشته باشید که مردم حتی صحیت های عادی که شما با آنها رد و بدل می کنید به خاطر نمی آورند ، چه برسد به این بحث های سنگین . تنها چیزی که برای مردم مهم است ، تعاملی است که انجام می شود . پس بهتر است خودتان باشید .

از طرف مقابل سوال بپرسید

طبیعی است که ما بیشتر بخواهیم در مورد خودمان حرف بزنیم چون که طبیعتا موضوعی است که ما در آن سر رشته داریم و می توانیم به صورت مطمئن ادامه دهیم ، ولی بهتر است وقتی می خواهید با کسی سر صحبت را باز کنید ،  در مورد او سوال بپرسید . این کار باعث می شود که وی فکر کند شما برای او احترام قائل هستید . البته بخاطر داشته باشید که هر سوالی هم نپرسید . مثلا بپرسید که چه تی شرتی قشنگی دارد آن را از کجا خریده است . در ضمن سعی کنید سوال هایی بپرسید که به جواب های کوتاه نه و بله ختم نشوند تا مکالمه ادامه داشه باشد

حرف در مورد غذا

یکی از بهترین موضوعات برای سر صحبت باز کردن ، غذا می باشد . همه مردم اطلاعات کافی در مورد سیاست ، تحولات منطقه ای یا مد و مدلینگ ندارند ولی همه در مورد غذا ها اطلاعات مختصری دارند . در ضمن غذا موضوعی است که همه به آن علاقه مند هستند . اگر درحال غذا خوردن هستید که این ، کار را برای شما آسان تر می کند در غیر این صورت هم سعی کنید در مورد آخرین وعده غذایی که خوردید حرف بزنید یا در مورد آخرین وعده غذایی وی سوال بپرسید .

سر صحبت باز کردن

با استفاده از عبارت بندی های خودش جواب طرف مقابل را بدهید

خیلی وقت ها پیش می آید که در حال مکالمه هستید و بعد از اینکه طرف مقابل شما در مورد موضوعی تخصصی اضهار نظر می کند و شما در مورد آن اطلاعاتی ندارید ، مکالکه قطع می شود . برای اینکه از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کنید ، باید از تکنیک عبارت بندی استفاده کنید . به عنوان مثال طرق مقابل می گوید : شرکت شورولت در ماشین های جدیدش از سوپاپ های کروی استفاده کرده و این باعث می شود که عملکرد کلی موتور ماشین پایین بیاید . شما برای اینکه بخواهید مکالمه ادامه داشته باشید باید بگویید : پس به این علت است که محصولات جدید شورولت فرق می کنند .

همه چیز را در دست نگیرید

معمولا کسانی که دارای اطلاعات زیادی هستند ، برای اینکه بخواهند مکالمه را بهتر جلوه بدهند ، مدام خودشان حرف می زنند اطلاعات خود را منتقل می کنند . اما هیچ کس دوست ندارد که شنونده مطلق باشد و فقط به حرف های شما گوش کند . پس هیچگاه سعی نکنید که در مکالمه شما رییس باشید و حرف حرف شما باشد .

منبع : rayandarman.com

همچنین ببینید

آشنایی با اصول زبان بدن در قرار های عاشقانه

اگر با اهمیت اصول زبان بدن در ارتباطات آشنا بودید ، دیگر اصلا از زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.