پنج شنبه 2 خرداد 1398
خانه » روانشناسی » آشنایی با روش هایی برای همیشه خوشحال بودن

آشنایی با روش هایی برای همیشه خوشحال بودن

اگر در اینترنت جست و جویی ساده انجام دهید ، مطالب زیادی درباره روش هایی برای همیشه خوشحال بودن پیدا می کنید . بعضی از آنها به کتاب خواند و فیلم دیدن ناکید می کنند و عده ای راه های ذهنی و مراقبه را پیشنهاد می کنند . اما آیا شده است که از خود سوال بپرسید چقد این راه ها موثر هستند ؟ آیا واقعا می شود با این روش ها خوشحال شد . خوب ما در این قسمت از مجله پزشکی رایان درمان شما را با روش هایی برای همیشه خوشحال بودن آشنا می کنیم که همگی از نظر علمی اثبات شده اند .

روش هایی برای همیشه خوشحال بودن

روش هایی برای همیشه خوشحال بودن

ورزش کردن

تا حالا شده است گروهی را ببینید که بعد از ورزش کردن خوشحال نباشند ، همیشه افرادی که برای پیاده روی های صبحانه یا دوچرخه سواری به بیرون می روند ، بعد از اتمام ورزش کردنشان روحیه ای مثبت و خوشحال دارند . دلیل این موضوع چه می تواند باشد ؟ خوب تحقیقات نشان داده است که انجام ورزش و فعالیت های دست جمعی باعث می شود تا اندروفین ترشح شود . این هورمون تاثیر بسیار مثبتی در روحیه دارد و باعث می شود که شما احساس خوشحالی کنید . همچنین مطالعاتی درباره تاثیر ورزش روی بر روی روحیه شده است که جواب همگی آنها مثبت بوده است .

روش هایی برای همیشه خوشحال بودن

مثبت اندیش بودن

همیشه در این مورد داستان های زیادی شنیده اید و با خود گفته اید که چگونه می شود با این همه مشکل و گرفتاری ها مثبت اندیش بود . خوب شان آچر معتقد است که تمام مصائب مانند استرس ، اضطراب و افسردگی تنها می توانند 10 درصد در ایجاد ناراحتی در فرد نقش داشته باشند و 90 درصد باقی تنها به نگرش ما به زندگی بستگی دارد . این بدان معنی است که این خود ما هستیم که می خواهیم ناراحت شویم . بهتر است برای اینکه همیشه خوشحال باشیم ، راجع به همه چیز مثبت اندیش باشیم .

همیشه قدر دان باشید

یکی از راه های که می توانیم همیشه خوشحال باشیم این است که از زندگی خود راضی باشیم . خوب چگونه می توان به این مرحله رسید ؟ باید بابت چیز هایی که داریم خوشحال باشیم و به آنها ببالیم . ما همیشه به چیز هایی که نداریم فکر می کنیم و از داشته هایمان غافل می شویم . یکی از بهترین راه ها برای تغییر این نگرش این است که صبح ها وقتی از خواب بیدار شدیم به سه چیزی فکر کنیم که ما در زندگی داریم و می توانیم به آنها افتخار کنیم . بعد از اینکه این سه چیز را به خاطر آوردیم باید از داشتن آنها قدر دانی کنیم . این کار یکی از بهترین روش هایی برای همیشه خوشحال بودن است .

روش هایی برای همیشه خوشحال بودن

به اندازه بخوابید

هیپوکامپ بخشی از مغز است که در آن افمار مثبت پرداخته می شود . اگر ما در طول روز به اندازه کافی نخوابیم ، به این بخش آسیب می رسد  و نمی تواند به خوبی کار خود را انجام دهد و در نتیجه می نمی توانیم به چیز های مثبت فکر کنیم . اگر می خواهید همیشه مثبت اندیش باشید و به نکات منفی زندگی فکر نکنید ، بهتر است که همیشه به مقدار کافی بخوابید .

روش هایی برای همیشه خوشحال بودن

به دیگران کمک کنید

اگر از شما بپرسند چه چیزی شما را بیش از همه چیز خوشحال می کند ، ممکن است همه شما از براورده شدن آرزو های خود صحبت کنید . اما نتایج یک تحقیق در آمریکا نشان داده است که سطح خوشحال شدن از این دست آرزو ها همیشه کوتاه مدت است . در عوض حسی که در ما بعد از کمک کردن به دیگران ایجاد می شود تا مدت ها پایدار می ماند .

منبع :rayandarman.com

همچنین ببینید

آشنایی با اصول زبان بدن در قرار های عاشقانه

اگر با اهمیت اصول زبان بدن در ارتباطات آشنا بودید ، دیگر اصلا از زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.