یکشنبه 2 آبان 1400
خانه » موفقیت » آشنایی با دیدگاه های غلطی که مانع موفقیت در کار می شوند

آشنایی با دیدگاه های غلطی که مانع موفقیت در کار می شوند

یکی از مهم ترین جنبه های های زندگی ، کار و کار کردن است . اساسا شما برای امرار معاش نیاز دارید تا کار کنید و درآمد کسب کنید . کار کردن تنها برای کسب درآمد نیست . نتایج نشان می دهد که افرادی که سر کار می روند نسبت به افرادی که بیکار هستند از سلامت روانی بیشتری برخوردار هستند ( منظور از بیکار کسانی است که پول دارند و نیازی به کار کردن ندارند ) . اما همیشه باور هایی وجود دارد که باعث می شود ما نتوانیم به موفقیت در کار دست پیدا کنیم . در این مقاله از مجله رایان درمان شما را با دیدگاه های که مانع موفقیت در کار می شوند آشنا می کنیم .

موفقیت در کار

موفقیت در کار

کار بیشتر مساوی است با نتایج بهتر

یکی از باور های غلطی که در جوامع امروزی وجود دارد ، این است که مردم باور دارند کسی که بیشتر تلاش کند ، موفق تر می شود . این قضیه درست مثلا فوتبال است . تیمی که بیشترین موقعیت گل را ایجاد می کند نمی برد ، تیمی که از موقعیتش استفاده کند برنده می شود . با این توصیف یک کارگر چون نسبت به یک کارگذار بورس تلاش بیشتری می کنید باید موفق تر باشد .

موفقیت در کار

کمیت مهم تر از کیفیت است

این مسئله به شدت در ایران مشهود است . همیشه کسی که بیشتر از همه کار می کند و تا دیر وقت در دقتر کارش می ماند مورد تشویق می گیرد ، حتی اگر نتایج خوبی نیز به دست نیاورد . در کشور های جهان سوم کسی اهمیت نمی دهد که شما با تنها نیم ساعت کار نتابج بالاتری نسبت به کسی که روزی 8 ساعت کار می کند به دست آورده باشد . برای آنها مهم کمیت است .

موفقیت در کار

یکی دانستن کارایی با موثر بودن

برای اینکه این قضیه را درک کنید ، به این مثال توجه کنید . فرض کنید شخصی در یک مسابق پیتزا خوری موفق می شود در 10 دقیقه 30 پیتزا بخورد ، این فرد مسلما کارایی بالایی دارد ولی آیا این کارش برای سلامتی موثر هم بوده است ؟ کارایی یعنی درست انجام دادن کار و موثر بودن یعنی کار درست را انجام دادن . موثر بودن باعث می شود شما به موفقت برسید نه کارایی .

موفقیت در کار

هرچه زمان بیشتری برای کاری صرف کنیم ، نتیجه بهتری حاصل می شود

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که معمولا کارمند هایی که خواهان ترقی هستند ، مرتکب می شود همین است . آنها فکر می کنند که هرچه بیشتر برای کاری تلاش کنند و از خواب و استراحت و خانواده بزنند ، در انجام آن کار موفق تر هستند . اما چنین تفکری نه تنها فایده ای ندارد ، بلکه در بسیاری از موارد منجر به طلاق ، به خطر افتادن سلامتی و حتی مرگ زود رس می شود .

موفقیت در کار

اگر می خواهی کاری درست انجام شود ، خودت انجامش بده

این طرز تفکر دارای دو ایراد اصلی است . اول این که اینگونه افراد بعد از اینکه تصمیم گرفتن چند کار را انجام بدهند ، متوجه می شوند که زمان ، تخصص یا زمان کافی برای آن را ندارند . درست مانند زمانی که وسیله ای در خانه شما خراب می شوند و بعد از چند ساعت ور رفتن با آن متوجه می شوید کاری ار دست شما بر نمی آید و آن را به تعمیرکار می سپارید . ایراد دوم نیز پایین آمدن بازدهی کار است . شاید شما به این دلیل که کار را به بهترین نحو انجام دهید ، تمام مسئولیت ها را قبول کنید و در انتها انچه به دست می آید فرسنگ ها با ایده آل شما فاصله دارد .

موفقیت در کار

بهترین راه آسان ترین راه است

ریشه اصلی این مشکل به سخن بیل گیتس بر می گردد : من همیشه برای انجام سخت ترین کار ها تنبل ها را انتخاب می کنم ، چون آنها آسان ترین راه را انتخاب می کنند . خوب مسئله اینجاست که در دنیای واقعی چیزی به نام آسان ترین راه وجود ندارد . شاید راهی در ابتدا برای شما آسان به نظر بیاید ولی بعد ها عواقب سنگینی برای شما به ارمغان می آورد که با خود می گویید کاش این راه را انخاب نمی کردم .

موفقیت در کار

کار نباید لذت بخش باشد

یکی دیگر از باور هایی که باعث می شود به موفقیت در کار دست پیدا نکنیم ، لذت بخش نبودن کار است . وقتی شما به سر کار بروید و از آن لذت نبرید ، گویی به بردگی رفته اید و نه تنها اوقات بدی را برای خود رقم می زنید ، بلکه کارتان نیز به هیچ عنوان بازدهی ندارد .

موفقیت در کار

برنامه ریزی یعنی آزادی کمتر

اساسا ما جهان سومی ها فکر می کنیم که انضباط یعنی از دست دادن آزادی ، و دلیلش هم خاطره هایی بدی است که در دوران کودکی از انظباط داشته ایم . ولی شما با برنامه ریزی هدف خود را در تیررس قرار می دهید و اتفاقا باعث می شود که آزادی بیشتری نیز داشته باشید ، چرا که برنامه ریزی در بلند مدت باعث می شود که شما کار ها را سریع تری و راحت تر انجام دهید .

همچنین ببینید

معرفی چند توصیه کارساز برای پولدار شدن

بگذارید یک سوال کلیشه ای از شما بپرسم ، پول بهتر است یا ثرت ؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.