پنج شنبه 1 فروردین 1398
خانه » موفقیت » آشنایی با کارهایی که وقت تلف می کنند و باید از آنها دوری کنید

آشنایی با کارهایی که وقت تلف می کنند و باید از آنها دوری کنید

یکی از تفاوت های افراد موفق و افراد عادی در مدیرت زمان و وقت است . همه ما می دانیم که زمان مهم ترین دارایی است که ما در اختیار داریم ولی به راستی به بدترین شیوه با آن رفتار می کنیم . برای اینکه بتوانید به اهدافتان برسید ، باید بر روی آنها تمرکز کنید . تمرکز کردن نیازمند وقت است .نکته مهم اینجاست که وقت تلف کردن تنها به آن زمانی که برای کاری معین می گذاریم خلاصه نمی شود . خیلی وقت ها ترکش ها و اثرات آن کار تا مدت ها ما را آزار می دهند و با ما همراه هستند .برای اینکه بتوانید همچون افراد موفق زندگی کنید باید از انجام کارهایی که وقت تلف می کنند ، آشنا شوید و از انجام دادن آنها دوری کنید . در این مقاله از مجله رایان درمان به معرفی این کار های می پردازیم .

کارهایی که وقت تلف می کنند

کارهایی که وقت تلف می کنند

بیش از حد در شبکه های اجتماعی وقت گذراندن

امروزه هر کسی دارای یک صفحه اجتماعی در اینستاگرام ، فیس بوک و یا توییتر است . بدیهی است که زمان مشخصی را برای چک کردن پیام ها و دنبال کردن اخبار در این شبکه ها صرف کنیم . اما خیلی وقت ها این بازدید ها وقت ما را شدیدا می گیرند و باعث می شوند ما از بسیاری از برنامه هایمان عقب بیفتیم . بهتر است برای اینکه در وقت خود صرفه جویی کنید ، زمان مشخصی را برای اینکار تعبیه کنید و بیشتر از آن هرگز از شبکه های اجتماعی استفاده نکنید .

برنامه ریزی

بدون نقشه روز خود را آغاز کردن

بسیاری از وقت ها برای انجام دادن کارهایمان دچار سردرگمی می شویم و از انجام آن کار باز می میانیم . خیلی وقت ها کارهایی فرعی دیگر حواص ما را پرت می کنند . برای اینکه به این بالا دچار نشویم بهتر است برنامه روزانه خود را بنویسیم . نباید این برنامه به تمام جزئیات ساعات روز شما اشاره داشته باشد . نباید بگذارید این برنامه روز شما را کنترل کنید . تنها کارهایی که برای شما اولویت دارند را در این برنامه قرار دهید .

کارهایی که می دانید از عهده شما بر نیم آید انجام ندهید

یکی از کارهایی که وقت تلف می کنند ، تلاش بیهوده برای انجام امور غیر ممکن است . افراد موفق هیچوقت وقت خود را برای انجام دادن کارهایی که می دانند سر رشته ای در آن ندارند تلف نمی کنند . اگر ماشینتان خراب شده است باید آن را به تعمیرگاه ببرید . نباید با اینکه می دانید کاری از دست شما بر نمی آید بر رویش وقت تلف کنید .

برای اموری که در دست شما نیست نگران نشوید

نگرانی یکی از کارهایی است که هم در لحظه وقت شما را می گیرد و هم در انجام دیگر کارهایتان خلل ایجاد می کند . برای کارهایی که می دانید نگرانی دردی از آنها درمان نمی کند ، با نگران شدن انرژی خود را بیهوده هدر ندهید .

اتلاف وقت

با افراد منفی معاشرت نکنید

چینی ها ضرب المثلی دارند که می گوید : رفتار هر انسان ، بازتابی از 5 نفری است که بیشترین برخورد را با او داشته اند . پس اگر شما وقت خود را با افراد منفی بگذرانید ، نه تنها این انرژِی منفی به شما سرایت می کند ، بلکه وقتتان نیز گرفته می شود . اگر واقعا قصد دارید که در زندگی پیشرفت کنید و به موفقیت دست پیدا کنید ، دور دوستان منفی خود خط قرمز بکشید .

به اشتباهات گذشته فکر نکنید

این بدان معنی نیست که ما نباید از اشتباهات خود درس بگیریم ، ما فقط نباید فکر خود را مشغول کارهایی که در گذشته انجام شده اند و دیگر کاری از دست شما بر نیم آید تلف کنید . همه افراد اشتباه می کنند . اصلا کلید رسیدن به موفقیت درس گرفتن از همین اشتباهات است ولی نباید بگذاریم آن اشتباه بر روی شما تاثیر بگذارد و شما را از آینده عقب بیندازد .

بر روی کارهای دیگران تمرکز نکنید

همه ما در زندگی و حرفه خود الگو هایی داریم . این خیلی خوب است که از آنها الهام بگیریم و بخواهیم راه آنها را پیش برویم . اما گاهی پیش می آید که حس رقابت پیدا می کنیم و می خواهیم خود را با دیگری مقایسه کنیم و مدام کارهای خود را کوچک می شماریم . الهام گرفتن از کار های دیگران خوب است اما نباید باعث شود تا تمرکز ما از روی کار خودمان بهم بخورد .

اتلاف وقت

خود را در اولویت قرار دهید

خیلی وقت ها پیش می آید که برای انجام یک پروژه یا یک تحقیق از وقت تفریح و یا خواب خود بزنیم اما نباید از خود غافل شویم . به خاطر داشته باشید تمام تلاشی که می کنیم برای این است که در نهایت به آرامش برسیم.

به این کار ها خوب فکر کنید و ببینید آیا در این لیست کاری هست که شما هم انجام می دهید ؟ زمان آن رسیده تا از انجام کارهایی که وقت تلف می کنند خلاص شوید .

منبع :rayandarman.com

همچنین ببینید

معرفی چند توصیه کارساز برای پولدار شدن

بگذارید یک سوال کلیشه ای از شما بپرسم ، پول بهتر است یا ثرت ؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.